SAMSUNG TÜRKİYE'DEN KADINA ŞİDDETE HAYIR

Samsung Electronics Türkiye tarafından resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımla kadın ve çocuklara şiddete karşı olduklarını belirterek Tv programı ve dizilerde içeriginde kadın ve çocuklara fiziksel ve ruhsal şiddet içeren programlara reklam ve sponsorluk çalışması vermeyecegini belirtti.

SAMSUNG TÜRKİYE'DEN KADINA ŞİDDETE HAYIR
Türkiye'de özellikle de  kadına şiddet, çocuklara şiddet ve cinsel istismar olaylarında ki artış hukuki  cezalar ve yaptırımlara rağmen artış göstermesi uzmanlar tarafından toplumun ruhsal durumunun iyi olmadığının göstergesidir açıklamalarını bereberinde getirmişti.
Samsun Electronics Türkiye duyarlı bir davranışla aldığı bu kararı tüm takipçileri ve müşterileri ile paylaşarak şu açıklamayı yaptı.


KADINA VE ÇOCUĞA ŞİDDETE ORTAK OLMUYORUZ


Samsung Elektroncs Türkiye olarak ana konusu kadına şiddet olan, senaryosunda sistematik şekilde kadına ve çocuğa fiziksel yada ruhsal şiddet içeren hiç bir dizi ve programa; Eylül 2019 yeni yayın dönemi itibariyle reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararı aldık.
Reklam veren diğer kurum ve kuruluşları da bu hareketimize katılmaya davet ediyoruz.


SAMSUNG BÜYÜK TAKTİR TOPLADI


Kadına ve çocuğa şiddette hayır diyen Samsung'un bu açıklaması sosayal medya üzerinden büyük destek görererek binlerce paylaşımla da destek buldu. Özellikle de kadınların büyük destek verdiği bu harekete başka kurum ve kuruluşların da destek vermesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132