KAGİDER'İN KADIN DAYANIŞMASI

Silivri Kadın Girişimciler Derneği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde hazırladıkları proğramla bu anlamlı güne damgasını vurdu.

KAGİDER'İN KADIN DAYANIŞMASI
 Hazırlanan programı üstlenen Öznur Kırkıcı'nın okuduğu kadın temalı uzun şiir ayakta alkışlandı.
Özellikle kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk gelinler, kadının Türk toplumunda ki yeri ne vurgu yapılan programda hazırlanan slayt sunumda büyük beğeni kazandı. 

Silivri Önder Yılmaz Tiyatro salonunda gerçekleşen programa kadınların yanı sıra bir çok erkek izleyici de katıldı. Dernek üyelerinin bireysel ve koro halinde seslendirdikleri şarkılarda ki performansları da büyük taktir kazandı. Silivri'de ilklere öncülük eden yılın girişimci kadınına, Silivrinin ilk kadın Milletvekiline, İlk meclis üyesine, ödül alan ilk kadın fotoğrafçısına ilk Muhtarına plaketler verildi.

Süleymanoğlu: Kadın Hayatın Her Alanında Olmalı.

Programın sonunda konuşma yapan Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Aynur Süleymanoğlu,  yıllardır kadınların maruz kaldıkları şiddet olaylarının son yıllarda dahada arttığını yaşanan bu acı ve trajik olaylardn dolayı kadınların artık susmadığını, Şiddete veya tecavüze maruz kalan kadınların yüksek oranda olmasada bir çoğunun hukuksal haklarını kullandığını belirtti.

Kadınlar hayatın her alanında olmalı, gerek iş hayatında gerek siyasette, gerekse sosyal ve toplumsal olaylarda daha ön planda olması gerekir dedi. 

Programa katılanlar arasında CHP Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Rumeli Üniversitesi Rektörü Salih Aynural, Chp İlçe Başkanı Suna Göçengil, Memeder Kurucu Başkanı Ülkü Büyükgönenç, Silivri Rotary Kulübü nün yanı sıra çok sayıda kadın katıldı.

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132