Kadın ve Erkek Eşit Değildir.

 Ayların içinde en kısası olan şubat ayında ülkemizde 47 tane kadın öldürüldü. Ocak ayında 28 kadın öldürüldü. Dile kolay gelir bunları söylemekte. Kadınların öldürülmesinin nedeni neydi peki ? 

Eşinden boşanmak istemesi, boşanmış eşin başka biriyle ilişkisi olması, etek giymesi, sokağa çıkması, yürümesi, gülmesi, konuşması… Evet ! Bunlar ülkemizde yaşayan kadınların öldürülme sebepleri. 

Nede olsa kadın değil mi ? Ona her istediğinizi yapabilirsiniz değil mi ? Eziyet edebilirsiniz, dövebilirsiniz, saldırabilirsiniz hatta öldürebilirsiniz… Peki siz adammısınız ?  Bunları kadına reva görenler adamlığın zerresinden haberi yok demektir. 

Bunun okumuşlukla, okumamışlıkla uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Bu tamamen insanlıkla alakalı bir durum. Vicdan sahibi olan herkes kadının değerini bilir, hayvanları sever, Allahın yarattığı her şeye, her canlıya saygı duyar.

Kadın erkek hiçbir zaman eşit değildir ve eşit olamayacaktır da çünkü kadın üstün bir varlıktır. Allahın peygamberlerini emanet ettiği kanatsız meleklerdir kadınlar. 

Fakat bu ülkede kadın olmak gerçekten çok zor. Bizim ülkemizde bir kadın şort giydiği için tekme atılabiliyor. Mesela bizim ülkemizde kadın yolda yürürken hiç tanımadığı bir erkekten yumrukta yiyebiliyor. Sadece erkek o an öyle davranmak istediği için bu olaylar meydana geliyor.  

Türk toplumunda kadının yeri her zaman üst sıradaydı. Bunu sakın İslam ile de bağdaştırmayın dönüp peygamber efendimiz Hz. Muhammed ( S.A.V. ) hayatına bakın. Atatürk takip edin değerli kadınlarımız. Atatürk’ün size verdiği değeri anlayın, anlatın, öğrenin, öğretin. 

Kadınlarımız kendi değerlerini öğrendikleri zaman yetiştirecekleri çocukları o denli düzgün ve saygın olacaktır. Eşini bir mal, bir hizmetçi olarak görmeyecek değerini kat be kat anlayacaktır. 

İlim irfan ve Atatürk’ün ışığında yetiştirdiğiniz çocuklarınız, yakın zamanda ihanetini gördüğümüz zararlı cemaatlerden uzak duracaktır. Annesinin dizinden tahrik olan, çocuktan haz alan sapıkları fark ettiğinde onlara dur diyebileceklerdir.

Eğitim önce ailede başlar, iyi eğitim almış bir kadın çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirecek ve kopmayacak bir zincirin başlangıcını yapmış olacaktır. Ailesinde kadın’ın değerini bilen bireyler nesilden nesile yetişecektir.

Bu kadar olumsuzluklara karşı benim çözümüm; eğitimden bile önce yapılması gereken, saygılı vicdanlı insanların yetiştirilmesidir. Kanunlarımız bir yere kadar koruyabiliyor, ne yazık ki yasalarımız bu konuda çok yetersiz, çok girmek istemiyorum bu konulara ama 16 yıldır tek başına iktidar da olan bir hükümet hala bi yaptırımda bulanmıyorsa ben bu işin ya göz ardı edildiğini yada bu fikrin kadınları önemsemediğini düşünmekteyim.

Konuşun kadınlarımız, haykırın, sesiniz yükseltin. Ekonomik olarak bağımsızlığınızı kazanın kimsenin elinde ki paraya muhtaç olmayın… Atatürk sizin değerinizi en iyi anlayan ve anlatandı. Onun fikirlerini takip edin ve sakın vazgeçmeyin.

Başta değerli eşim olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya  Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım ve biz erkeklere belirtmek isterim ki. Bugün gördüğünüz resim, durup izlediğiniz manzara yanınızda ki kadının resmi, yanınızdaki kadının manzarasıdır. Değerini,kıymetini bilin.

Mutlu, huzurlu günler sizlerin olsun.  
YORUM EKLE

banner148

banner132