İYİ OLMADI

Lafı dolandırmak ile vakit kaybetmeye hiç gerek yok.

Geçtiğimiz Pazar günü İyi Parti’nin organize ettiği İlçe yönetim kurulu tanıtım toplantısı tam bir hezimet ile sonuçlandı bana göre. 


Hepsini baştan alalım o vakit. Bu hareket bir kadın hareketidir dediler İlçe başkanı'nın sağında da solunda da bir tane bile kadın yoktu. Yönetim listesini gösterdiler 41 kişiden oluşan listede 7 veya 8 tane kadın vardı.

Tüzüğünüzde geçen ‘’ Yönetimde %25 kadın kontejanı’’ olması gerekliliği varken, sizin tüzüğünüzden ya haberiniz yok yada tüzük falan umurunuzda değil. 

En kötüsünü söylemek istemezdim ama, o listeye yazacak kadın bile bulamadınız mı! Hukukçu falan değilim ama okuyup anladığıma göre tüzük’e aykırı bir şeyin kabul olması imkansız. Ellerindeki liste revize edilmek zorunda yani İyi Parti Silivri de startı vermişken stop’a geçti. 

Mustafa Altınkök ile Silivri de sorun yaşayan hezimete uğrayan İyi parti Ozan Ersaraç ile çokta ilerleyemeyeceği aşikar. Bu işi beceremeyecekseniz bırakında yapabilecek olanlar o koltuklara otursun. Genel başkanınız değil miydi koltuk sevdası güdülmeden bu yola çıkan. Dışarıdan takip ettiğim kişiler ilçe yönetiminden daha iyi daha sıkı çalışıyorlar.

Listeye baktığımızda kurucu üye olarak İyi Partide adı geçen Medical Park’ın ortaklarından Hayati Arkaz’ın etkisi oldukça fazla. Listeyi Hayati bey yazmışta diyebilirim.

Fakat adamın adamı olmak siyasette hiçbir zaman kabul görmez. İlçe başkanlığına gelen bir kişi özgür iradesi ile hareket edemiyorsa, o koltuk hakkı değil demektir.

Hiç kimseyi siyasi görüşünden dolayı eleştirmem ( terörist uzantısı parti hariç ) bu konuda saygı duyarım insanlara. Ama şunu belirtmeden geçemiyorum. Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.

İyi parti Silivri ilçe teşkilatı da bu söze uyacak konumda. Yeni isimler yok gibi eskilerden bol bol var.

Siyasi geçmişleri sıkıntılı çalkantılı olanlar koltuklarına oturmuş belli. Beklenti çok ama bırakın beklentiyi karşılamayı iç sorununu dahi çözemeyecek konumda şuanda parti.

Yeni İlçe başkanı Ozan bey gazeteci dostlarımızın sorularını cevapladı. Kendisine İlçe başkanlığına talip olanları da toplantıya davet ettiniz mi ? sorusu sorulduğunda Ozan bey’’ bir kişi hariç geri kalanları davet ettim ‘’ dedi.

Koltuğa talip olanlar ile yaptığım görüşmelerde ne ilginçtir ki davet aldığını kimse kabul etmedi. Takdir değerli okuyucularıma aittir…

 Fazla irdelemeden dile getirdiğimiz bu durumlar üzerine oturup ayrı ayrı köşe yazılırda, yeni kurulmuş bir partiye fazla yüklenmeyelim. Eğer böyle devam ederler ise daha yazacak çok şey olacaktır diye tahmin ediyorum. 

Acaba Genel Başkan Merak Akşener bu konulardan haberdar mı ? 

İl başkanlığı bu konularla ilgili bilgisi nedir ? 

Duruma vakıf olduklarında verecekleri tepki ne olurdu acaba ? 

Kafalardaki deli sorular kendilerini gösterdi yine…  Erken uyarı sistemi devrede, niyetimiz kimseyi kötüye sürüklemek değil. Aksine güzeli, iyiyi konuşalım ki düzlüğe hep birlikte ulaşalım.

Gemi aynı gemi çapımız aynı çap, sular hep azgın, hırçın ve hava hep lodos. Gemiyi batırmak ise amaç sadece siz değil hep birlikte batacağız, güneşli günlere kavuşmak ise amaç hep birlikte ulaşacağız.

Bunun lamı - cimi yok… Kulak kesilin ki bu yazılanlara daha da kötü olmadan bazı şeyler düzeltin.

 Onca sözün kısası kendinize gelin kendinize.

Mutlu huzurlu bir hafta sizlerin olsun… 
YORUM EKLE

banner148

banner132