IŞIKLAR'IN BÜYÜK KIYAĞI

 Her defasında Özcan Işıklar ve Silivri Belediyesi hakkında bir daha bişey yazmıyacagım diyorum kendi kendime ama olmuyor. 

Ben yazmaktan yoruldum ama Işıklar hep şaibe ve olumsuz olaylarla gündeme gelmekten yorulmuyor. 
Bu yazımı paylaştığım tarihten iki gün sonra Silivri Belediyesi'nin ''Temizlik İşleri ihalesi'' gerçekleşecek. 
Ne hikmetse yaklaşık on yıldır belediyemizin temizlik işleri ihalesini hep aynı firma alıyor.

Yıllardır sorarım kendime bu ihaleyi alacak yeterlilikte başka firma yok mu diye. Elbette vardır ama işin içinde ki Ali-Cengiz olayını çözememiştim, gerçi tahmin etmek çok zor değil aslında ama yinede tam olarak anlamak için işi biraz araştırmak gerekti.

Tarafıma gelen bir bilği paylaşımı işin rengini ortaya koydu desek yeridir. İddialar öyle yenilir yutulur cinsten değil tabiki. 

Üneşler Group adlı temizlik ve inşaat şirketi Silivri Belediyesi'nin ihalesini almak için kimlerle ne kadara anlaştı ayrı bir yazı konusu aslında ama bizim konumuz CHP li bir Belediye'nin uzun yıllardır iddia edildiği gibi Ak Patiye yakın olan Erzurumlu bir firmaya İstanbulun Silivri İlçesindeki bir belediyeden hatrı sayılır büyüklükte bir ihale alması. 

Aklım almıyor Chpli bir Belediye Chp li yüzlerce temizlik firması varken neden Ak Partili bir firmaya iş verir. İçinizden ''en iyi fiyat teklifini onlar vermiştir'' diye bilirsiniz. Yook  o iş öyle değil işte 2014 yılında yine aynı firmanın baş rolünü oynadığı bir ihale başka firmaların itiraz etmesiyle iptal edildi. 

Dört ay sonra aynı ihale yeniden yapıldı. Bilin bakalım kim kazandı, tabiki yine Üneşler gruop, hemde 40 milyonluk ihale 60 milyon'a çıkartılarak tekrar özcan Işıklar tarafından ihale'nin iptali telefi edilerek 60 milyona verildi.

24 Kasım 2017 de saat 10:30 da Belediyenin Meclis salonunda gerçekleşecek ihale'nin şartnemesini tek tek incelediğimde bu şartname nin sanki yine bu firma alsın diye özel olarak ayarlandığı iddalarının yersiz olmadıgını anlamak çokta zor olmadı.

Geçmiş yıllarda Silivri Belediyesi'nin temizlik ihalesine katılan bir kaç firma ile görüştüğümde ithamlar kabına sığmadı.

Üneşler group'a bağlı Merkez İnşaat'ın daha önce aldığı ihale ile bu yıl yapılacak ihale arasında çok ta büyük fark yok. Şartname de ki istenen araç gereç'in bazıları ihtiyaç dışı şartname kapsamına alınmış. İstenen bu araçlar ihale alındıktan sonra belkide hiç kullanılmayacak. Ama şartnemede var mı? Var.. 

Üneşler group bu araç ve gereçleri beyan etmiş mi? Etmiş.

İhaleye katılan diğer firmalar bu araçları son dakikada alma şansı olmadığı için otomatikmen ihale dışı kalıyor. Yani anlayacağınız ihtiyaca göre ihale yapılmıyor firmanın talebi ve elindeki araç bilğisine göre ihale şartnamesi hazırlanıyor. Hal böyle olunca Üneşler group'un ihaleyi alması çokta süpriz olmuyor.

Bence asıl sorulması gereken soru bu ihaleden kimin cebine ne kadar komisyon giriyor. Bu yazımı okuyacagını bildiğim Özcan Işıklar esip gürleyecek biliyorum, ama benim hem bir gazeteci olarak hemde bir CHP li olarak bu haksızlıga sessiz kalmayacagımı da çok iyi biliyor.

Çok şükür bugüne kadar hiç bir siyasetçi hiç bir iş adamı ile parasal bir ilişkim olmadı ve bu konuda kendimle hep gurur duymuşumdur. 

Geçek Cumhuriyet Halk Partili isen haksızlığa karşı susmazsın zaten, bu kendi parti'nin Belediye Başkanı olsa dahi. Daha önceki haberlerimde ve yazılarımda olduğu gibi yine korkmadan kimseden çekinmeden,  ''aman bunu yazma'' diye rüşvet almadan adaleti ve hakkaniyeti savunan bir CHp li olarak yazdım yazmaya devam edeceğim.

Özcan Işıklar bir tarafdan CHP li gazetecilere ambargo uygularken bir taraftan Ak Partili firmalara ihale vermeye devam etsin bakalım. 

Elbet Adaletin kılıcı onun da başının üzerinden geçecektir.

CHP genel merkeze sesleniyorum buradan, bu güne kadar duyduklarınızı bildiklerinizi bir tarafa bırakın ve Silivrideki emlak piyasasında iş yapan işletme sahiplerine bir çay içmeye gidin. Bakalım size neler anlatacaklar.

Özcan Işıkların Belediye Başkanlığı makamını kullanarak kendisi ve yakın çevresi için nasıl para kazandırdığını esnafın ağzından dinleyin. 

Belediye Başkanı'nın yüzünden iş yapamıyoruz diyenler mi, Başkan bey akrabalarına ekibine yakınları için nereleri imara açtırdığından bir başlasalar suçlamaların arkası kesilmez.

En nihayetinde ne hesap soracak nede yargılayacak merci ben değilim ama bu adaletsizliğe ve hukuksuzluğa karşıda birilerinin hesap sorması gerekir diye düşünüyorum.

Yüreğinizden Adalet'in eksik olmadığı güzel bir hafta diliyorum herkese.
YORUM EKLE

banner148

banner132