IŞIKLAR DA YİNE Mİ BOZGUN

 Yıllardır hepimizin alıştığı bir şey var Türkiye'de. Dün yaşananı bugün unutmak gibi bir huyumuz var, ne hikmetse Türkiyede gündem çok çabuk değişmesine rağmen uzun zamandır darbe girişimi olayı gündemden düşmedi. 

Düşmesin de bence ama darbe girişimi olayını kullanmak ayrı bundan ders çıkarıp geregini yapmak çok ayrı bir kavram.

Genel olarak Türkiyeyi bir kenara bırakırsak ( ki bırakmamak lazım) silivri hala durulmadı.  Fetöcülükle suçlandığını idda eden bir Belediye Başkanımız var!!

11 Agustost da Yaşar Kemal seri salonunda deyim yerinde ise Özcan Işıklar gövde gösterisi yaptı. Yapabilir hiç sözüm yok, haklı oldugunu düşünen herkes kendini savunmak için kendini ifade edebilmek için tabi ki açıklama yapmalıdır. 

Ama konudan tam olarak haberdar olduğuna inanmadığım belediye başkanlarını ilçe başkanlarını, belediye personelini, başkan yardımcılarını, dernekleri o salona toplayıp özenle yazılmış bir metni okuyup herkesin kafasında soru işaretleri oluşturmak yanlış bir adım oldu.

Günlerce sosyal medyadan ve sms yoluyla hem siz hemde ilçe örgütü bomba açıklamalar yapacakmışsınız gibi bir hava yaratarak o kadar insanı toplamanın bir anlamı olmadı. 

Basın açıklaması yapsaydınız sadece çalıştığınız üç gazeteci gelecekti, normal şartlarda programlarınıza ve organizasyonlarınıza çagırmadıgınız küs oldugunuz gazetecileri de oraya toplamak için akıllıca bir taktik oldu. 

Sizin küs oldugunuz herkesle küs olma gibi bir huy edinen ilçe başkanınız Suna Göçengil sahneye onuncu yıl marşı ile çıktı, Milli marşımız okutulmadan Atatürk ilkeleri ve devrimlerini savundugunu söyleyen her on cümlenizden yedisi Mustafa Kemal Atatürk olan CHP Gazi Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygıda kusur ederek bir saygı duruşunda bile yapılmadı.

Tabi günlerdir bu bilğilendirme toplantısı rüzgarı ile yatıp kalktıgınız için heyecandan unutuldu sanırım.

Özcan Işıklar ile muhtar Muharrem Eren arasındaki konuya uzun uzun değinmeyeceğim, yargıya intikal etmiş bir durumla ilğili yorum yapmak doğru değil. Ama bir iki konuyu değinmeden geçemeyeceğim.

Özcan Işıkların İddaları dogrultusunda Muhtar Muharrem Eren beni Fetö cülük ile suçluyor dedi. Ben Muharrem Eren'in ağzından sormama rağmen böyle bir şey duymadım böyle bir iddiam da yok dedi. 

Cumhurbaşkanına hakaret eden ve darbe yanlısı paylaşımlar yapan bir muhtarı neden korudugunu merak ettiğini söyledi. 

Ben ne yapılan haberler'de nede konuşmalarda Özcan Işıklar Fetöcü dür diye bir ibareye rastlamadım şahsen. 

Hepimizin merak ettiği diğer bir konu Silivri'nin Mülki Amiri olan Kaymakam Faruk Bekarlar'ın görevden aldığı Değirmenköy muhtarının, muhtarlar toplantısında ve makam masanızın baş köşesinde ne işi vardı.  

O toplantıda Şenol muhtar hala benim muhtarım OHAL bitince tekrar görevine dönecek, açıklamasını yaptınız mı?

 Şayet böyle bir açıklama yaptıysanız Kaymakam beyin almış olduğu kararı tanımıyorum anlamını mı çıkarmamız lazım!!

O salona toplananlar kadar bizler de gerçek amacınızın ve anlatmak istediğinizin ne olduğunu tam olarak anlamadık.

Aklımızda kalan Fener köyün rüzgar gülleri ve İBB nin köye hibe ettiği biçer döver mevzusu oldu. Konu şayet bunlardıysa bu konu zaten mahkemelik ve muhtarlık ile belediye kurumu arasında ki bir sorun,  kamuoyunu bu konuda bilgilendirmenize gerek yoktu.

Yok eğer gerçek konu bu değildiyse oraya katılan ve sonrasında '' bu toplantıdan hiç bişey anlamadım sen anladıysan bana anlat'' diyerek gülen davetlileriniz kadar biz de şaşkınız.

Son değerlendirme de yapmak gerekirse Kamuoyu toplantısı adı altında düzenlenen toplantı amacına ulaşmadı bence, katılımcıların bir kısmı protokol (belediye başkanları ilçe başkanları dernek yöneticileri) çogunluğunu Silivri belediyesi çalışanlarının oluşturduğu toplantının geri kalan katılımcıları parti yöneticileri ve üyeleri.

Dışardaki vatandaşın katılmadığı bu toplantıyı kendi tanıdıklarına ve çevresine yaptı desek yanlış olmaz.

Dogru seçimler yapacağınız güzel bir hafta dileği ile... 

 
YORUM EKLE

banner148

banner132