HIRSIZ İÇERİDE OLUNCA

 Bir önceki yazımda referandum savaşlarından bahsetmiştim, her ne kadar Silivri de kesilen bir kaç pankart tan başka sorun yaşamış olsak da genel itibari ile sakin geçiyor.

Bu hafta Silivri de deyim yerinde ise Ak Partili Bakan ve Milletvekili çıkartması yaptı, bu da Ak Parti Silivri teşkilatı’nın ne kadar özenle çalıştığını gösterir.

Her ne kadar bazı kesimler ve bazı gazeteler Rıfat Kutlu ve ekibi’nin iş yapmayan bir İlçe Başkanı olduğu algısı yaratılmaya çalışılsa da ben bunun tam aksini düşünüyorum. 

Sadece son bir haftaya bile baktığımız da yapılan çalışmaların hiçte boş olmadığını görüyorum.  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın gelmesi ardından Anayasa Komisyon Başkanı Mustafa Şentop programı gayet organize olunmuş bir çalışmaydı.
Referandum seçimlerinde Ak Parti burada yüksek oranda evet çıkartır mı bilinmez ama CHP de gayet başarılı bir şekilde çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

Dün Chp İlçe binasına uğradım Kadın Kolları ve Gençlik Kolları hummalı bir şekilde çalışıyor.  İlçe Başkanı Suna Göçengil’in program tablosuna şöyle bir göz attım, neredeyse günün her saati program yazılmış. CHP Silivri’nin Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının çalışmalarını göz ardı etmek büyük haksızlık olur.

Ak Partiye dönecek olursak, Rıfat Kutlu’yu istemeyen bir kesim var ve neredeyse açık açık Kutluya karşı savaş açmış durumdalar. 

Önce Yetkin Çavdarın akabinde Hüseyin Turan’ın bir gazeteye demeç vermesi teşkilat üzerinde soğuk duş etkisi yarattı. Eskiden Ak Parti içinden bilgi almak deveye hendek atlatmaktan daha zordu. Ama ne olduysa son bir yıldır teşkilat içinde konuşulanın üstünden saat geçmeden bütün kamuoyuna yansıtılıyor.

Bu da benim aklıma içerde birilerinin Bizans oyunları oynadığı algısını yaratıyor.

Birileri bile isteye basına şişirilmiş bilgilerle, değim yerindeyse köstebeklik yaparak Rıfat Kutluyu itibarsızlaştırmaya ve başarısız göstermeye çalışıyor. Rıfat Kutlu ile herhangi bir organik, siyasi veya maddi bağım yok, Kutluyu savunma gibi bir çabam da yok ama yapılanlarında büyük haksızlık olduğunu görmemek için kör ve sağır olmak lazım.

İçerden birilerinin İlçe teşkilatının ve SKM nin programlarını sabote etmek için efor sarf etmesi kendi partisine ihanettir aslında.
Ve her ne hikmetse siyasetçi olmayan!!! Birkaç isim bazı siyasetçiler tarafından piyon olarak kullanılıyor ve akıllarınca Ak Parti Silivri Teşkilatına ayar vermeye, dizayn etmeye çalışıyor.

Hep söylemişimdir herkes kendi işini yapacak ve haddini aşmayacak.

Rıfat Kutlu muhalifleri sağda solda konuşarak beceremiyor yapamıyor ötesinde kuyu kazar şekilde kendi ilçe başkanlarının altını oyuyor.  Amaç teşkilatın gözünde Kutluyu itibarsızlaştırmak ve başarısız bir İlçe Başkanı konumuna sürüklemek. Referandumda da başarısız olursa ‘’biz demiştik bak işte sonuç ortada’’ çığlıkları atmak.

En nihayetinde Rıfat Kutlu da bir insan ve sihirli değneği yok. Elinden gelen bütün gayreti göstererek oda başarılı olmak için mücadele veriyor.

Rıfat Kutlunun ağbisi’nin tutuklu olma konusu temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp gündeme getiriliyor, eminim ki Kutlu da bu konudan mağdur ve böyle olmasını istemezdi. Ama ağbisi’nin yaptığı bir hatayı Kutluya yüklemek de vicdansızlıktır.

Tabi ki Fetö ile alakası olan ve suç işlemiş herkes cezasını çeksin ama sırf akrabalık bağları dolayısı ile de hedef gösterilmek ve bir linç kampanyası başlatmak ne kadar vicdanlara sığar bilemiyorum.

Ama hırsız içerde olunca kapıya kilit dayanmaz tabii ki !

Aslında Rıfat Kutlu bunların kim olduklarını ve nerede ne konuştuklarını çok iyi bilmesine rağmen neden sessiz kaldığını çok merak ediyorum. 

Herkese hayırlı kandiller..
 
YORUM EKLE

banner148

banner132