HİÇ Mİ UTANMIYORSUNUZ?

 Acı ve felaket haberleri ile geçirdiğimiz bir hafta oldu, mümkün olsa zamanı geri alıp bu son bir haftanın hiç yaşanmamış olmasını sağlardım.


İlçe Emniyet Müdürümüz Hakan Çalışkan'ın intihar olayı tüm Silivri dahil sanırım en çok biz basın mensuplarını etkiledi, görevimiz dolayısı ile sürekli görüştüğümüz müdür beyi sevmiyordum diyen biri çıkmaz sanırım. 


Tüm emniyet teşkilatımızın ve ailesinin başı sağolsun. Bu konuda yazacak iki satır yazım var elbette.

Her ne şekilde ölmüş olursa olsun Hakan Çalışkan Vatanına Milletine ve işine sadık başarılı bir emniyet mensubuydu. 


İntihar olayının ardından klasik biz Türklerin dedikodu mekanizması hızla işleve başlayarak hiç hoş olmayan bir takım yorumlara sebep oldu. Çok yazık, biz toplum olarak ölmüş birinin ardından konuşmayı nezaman adet edindik! Ölen birinin ardından saygı göstermemiz gerekirken ağzından çıkan lafa hakim olamayan bir çok kişi gereksizce ve saygısızca yorumlarda bulunması üzüntümüzü ikiye katladı. 


Hakan Müdürümüze Allahtan Rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.


Hak ve adaletten bahsedecek yüzünüz varmı sizin!

Gündemde ki konulara dönersek şayet, ilçemizde yaşanan eğitim sıkandalı hala sıcaklığını koruyor. 


Türk Eğitim Sen tarafından deşifre edilen bu rezalete dair henüz hiç bir makam, hiç bir yetkili açıklama yapmadı. 


Bırakın yetkilileri bu şehrin koruyucu misyonluğunu üstlenen siyasi erk-ler den de gık çıkmıyor. 


CHP silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil den tek açıklama yorum yok. Göçengil yaklaşan Kongre de tekrar İlçe Başkanı olmanın derdine düşmüş durumda.


İsminin içinde Adalet olan Silivri Ak Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutludan tek kınama yok. 


Şehri-emin'im diyen CHP li Belediye Başkanımız Özcan Işıklardan tek yorum ve açıklama yok. 


Silivri Kaymakam'ı sayın Ali Partal bu konuda henüz idari bir soruşturma açmadı, açtı da biz mi bilmiyoruz!.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, bu olayın ilk patlak vermesinden sonra gayet rahat bir şekilde izne çıkıp tailini yaptı, bu konuda idari bir işlem başlatmadı, sanırım gerek de duymadı. 


Acaba yaşanan bu olaylar kendisi için olağan bir durum olduğu için mi komuoyunun vicdanı'nı rahatlatacak bir açıklama yapmadı yoksa ''susmak kabullenmektir'' sözüne istinaden mi açılama yapmıyor.


Milli Eğitim  de yaşanan bu rezaletin üstüne bir tek MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın gitti ve bir açıklama yaparak İlçe Milli Eğitimde yaşanan bu olayın sorumlularının hesap vermesi gerektiğini söyledi.


Benim bile zaman zaman eleştirdiğim Zafer Yalçın'ı buradan yürekten tebrik ediyorum. 


Silivrideki bütün siyasi parti ilçe başkanlarını toplayın, yeni ve tecrübesiz olan MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın kadar edemezsiniz. 


Hiç biriniz MHP ilçe Başkanı Zafer Yalçın kadar dik ve adaletli bir duruş sergiliyemediniz.  


Siz siyasiler bu olayda sessiz kalarak bu suça ortak olduğunuzun farkındamısınız!


Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay bu ilçede ne iş yapar neden hala sessiz bir türlü anlayabilmiş değilim! 


Ahmet Ay bu İlçede Milli Eğitim Bakanımızı ve Devleti temsil ediyor, bu mu sizin bu ülkenin evlatlarına layık gördüğünüz eğitim sistemi?


 Ama kendisine bir kaç soru yöneltmeden edemiyeceğim.


* Silivride bulunan 84 tane Devlet okulunda geçen yıl kırka yakın şikayet sonucu açılan soruşturmaların akibeti ne oldu?


* Her yıl dönem başlarında okulların şaibeli servis, kantin ve yemek  ihalelerinde dönen rüşvet iddalarını araştırdı mı? Araştırdı ise bunlar hakkında idari ve adli işlem başlattımı?


* Gelen şikayetlerin sayısını bizim bile unuttuğumuz; Bazı okul müdürlerinin okulda görevli olan bir çoğu evli olan bayan ögretmenlere uyguladığı mobing ve taciz iddaları şikayetlerini işleme soktu mu? 


* Şayet bu şikayetler işleme konulduysa bu müdürlerin akibeti ne oldu, hala görevlerine devam ediyorlar mı?


* Devlet okullarında idari amir, müdür yardımcısı ve müdür olmak için sınav ve mülakatlara girmek için size gelen ögretmenleri ''Eğitim Bir Sen Silivri Şube sorumlusundan onay aldın mı '' iddaları doğru mu?


Ne yapalım şimdi yerel basın mensupları olarak biz mi bu işin üstüne gidip bu iddiaları araştırıp yazalım diye kendime sormadan edemiyorum.Ben gerçekten merak ediyorum bu sınava giren, girdiği sınav da sorulara cevap vermeden yüksek mülakat puanları alan bu öğretmenlerin vicdanı hiç mi sızlamıyor?


Haksızca aldığınız bu puanlarla göreve başladığınızda, o minik öğrencilerinizin, varsa kendi çocuklarınızın yüzüne, diğer meslektaşlarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız!


 Aldığınız o maaşları helal lokma diye nasıl yiyeceksiniz!

 
Hiç mi utanmayacaksınız? 


Bu işi rant olayına çeviren Eğitim Bir Sen liler deyim yerindeyse eğitim camiası'nda rantsal bir yapı gibi çalışmaya devam mı edecekler? 


Türk Eğitim Sen ve Silivri MHP ilçe Başkanı Zafer Yalçın dan başka, bu işin sonu ne olacak diye merak eden yok mu çok merak ediyorum. 


Yeter artık, rant uğruna bu ülkenin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın eğitimleri üzerinden çekin o kirli ellerinizi. YORUM EKLE

banner148

banner132