HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

 Önümüz referandum tarihimiz belirlendi ve hepimiz aynı geminin yolcularıyız. Sürecin gelişimini millet olarak takip ediyoruz etmesine de çok ilginç bir durum da var ortada. Siyasilerimizden hala neden evet neden hayır dememizi detaylıca anlatan bir kesim yok. 

Ortada dolaşan söylemler beni endişelendiriyor aslında. Hayır diyenler fetöcü, pkklı, hdpli vs vs gibi ithamlarla damgalanıyor evet diyecekler tarafından. Evet diyenlere de diktatör, rejim değişikliği vs vs gibi ithamlarda bulunuluyor hayır diyecekler tarafından. 

Neler oluyor değerli siyasilerimiz ? Hayır diyenler bu ülkede yaşamıyor mu ?

Evet diyenlerin ikametgahı Mars’tamı ? Çıkın milletin karşısına olabildiğince bire bir de anlatın fikirlerinizi… Milleti ayrıştırmak yerine birleştirici olun, yıkıcı değil yapıcı olun…

Ve başaramıyorsanız fikrinizi empoze etmeyi lütfen saygılı olun…  

Diğer bir dikkatimi çeken konuda sosyal medya mecralarında insanların bir birlerine olan tepkileri. Hakarete varacak noktalara gelen siyasi fikirler çatışması ayrıştırmalara başlıyor. Aman sevgili dostlar fikirlerinizi, tutumlarınızı sosyal mecralarda sunmayın nedenine gelince yazılı ortamlarda mimik, ifadeler yoktur savunulan düşünce aynı olsa bile yanlış anlaşılma ihtimali çoktur.

Bu yüzden de tutumuzu birebir ilişkilerde tarif etmek daha iyi olacaktır. Bir önceki köşemizde sağ duyudan bahsetmiştik lütfen bunu kaybetmeyelim. 

Mhp çok kritik bir dönem içerisinde bana göre, parti içerisinde evet diyenler olduğu kadar hayır diyenlerde mevcut. Çok güzel olan bir durum ise yapılan açıklamalarda ‘’ evet diyenler kadar hayır diyenlerde bizim kardeşlerimizdir ‘’ açıklaması…

Bu durumda Partinin tek bir isteği var ‘’ Hayır diyen muhalif isimlerin içinde bulunmayın, programlarına katılmayın, etkinliklerinde boy göstermeyin’’ Nitekim bana göre haklıdır bu konuda parti. Konu tartışılmaya açıktır elbet. Bunca yoğun gündem arasında bence en sağ duyulu açıklama Mhp den gelmiştir.

İlerleyen zamanları hep birlikte izleyip göreceğiz. Yapılan anketlerde hayır önde evet şurada o burada bilmem ne demesi beni açıkçası ilgilendirmiyor. Sandığa gitmeyen seçmen sayısı göz çıkartır ama. Vatandaşlık dersinden öğrendiğimiz bir konudur bu.

En temel sorumluluklarımızdan bir tanesidir oy kullanma, sandığa gitme sorumluluğu. Sandığa gitmeyen kişi sayısı gerçekten çok fazla.  Başta yapılması gereken sandığa güven sağlanması neden seçmenin sandığa gitmediği araştırılması.

Son sözüm yine sandığa gitmeyen seçmenlere, aklınızdaki fikir kazanmadığı takdirde sakın ah vah demeyiniz.  Sağ duyumuzu kaybetmediğimiz bir referandum olması dileğiyle.

Gazetemiz 1. Yılını doldurdu…  Ben bu gazetede sadece bir köşe yazarıyım… Aklımdakileri yazar mail yolu ile gönderirim benim işim burada biter. Fakat işin sonrasında başlar mücadele.

Yazılarımı siz değerli okuyucularımla buluşturan başta Gazetemizin İmtiyaz sahibi Özgün Deniz Gündüz hanım’a basımından dağıtılmasına emeği olan herkese çok teşekkür ederim…  

Yıllarca süren güzel işlere, haberlere imza atmak dileğiyle Silivri Gazete Manşet’in 1. Yılı kutlu olsun…


Hayırlı haftalar güzel günler sizlerin olsun…

 
YORUM EKLE

banner148

banner132