HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Ak Parti sancılı bir dönemden sonra ilçe başkanını belirleyebildi. Mutlu Bozoğlu’nu göreve getirdi. Aynı zamanda İlçe meclis üyesi olan başkana şimdiden başarılar diliyorum.

Kendisinden beklentim, kendisi gibi genç isimleri etrafına toplaması daha sıkı bir çalışma ile İlçede varlığını daha yoğun hissettirmesidir.

Parti içerisinde sadece nemalanmak için orda bulunan kişileri bir an önce uzaklaştırmalıdır. Hissiyatıma gelince Sayın Belediye Başkanımız Özcan Işıkları şu kısacık 1 yıl içerisinde daha sert bir muhalefet bekliyor olacağı yönündedir.

Günahıyla, sevabıyla Ak Parti ilçe başkanlığı görevini yerine getirmiş olan Sayın Rıfat Kutlu’yu da bundan sonraki döneminde başarılar dilerim.

Buraya kadar kimseyi kırmadan, üzmeden yazabildik. Şimdi gerçekçi olalım; Mutlu Bozoğlu ateşten gömleği giydi,  Allah yardımcısı olsun. Neden mi böyle yazdım;  İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın söyledikleriyle nasıl başa çıkabilecek çok merak ediyorum.

Sağ olsun Mevlüt başkan öyle bir konuşuyor ki bütün teşkilatı zora sokuyor. ‘’ Silivri’ye metrobüs yok, bize kim daha çok oy verdi ise öncelikli yerler bizim için orasıdır’’ gibi söylemlerin tepkisini bundan sonra Silivri de Mutlu Bozoğlu çekecek. 

Mutlu Başkanım bitmeyen boğluca deresi için neler yapmayı planlıyorsunuz ? Bölgemizi tehdit eden bizi, sizi kanser edecek olan Termik Santrali önlemek için nasıl bir planınız var ? Seymen köyünde Tehlikeli Atık tesisi için toplantı yapılırken haddini aşıp vatandaşa bağıran, azarlayan memura çıkıştığınız gibi bu tesisin yapılmaması içinde tepki verebilecekmisin?

 Adalet lazım Mutlu başkanım, bunu Silivri için sağlayabildiğin zaman o koltuk senin hakkındır ve peşinden geleceklerin sayısı binlerle ifade edilir. Tekrardan Hayırlı olması dileğiyle.

Silivri Kiptaş 3 geldi, geliyor, şuraya olmaz buraya yapılsın, o kadar kat olmaz bu kadar kat yapılsın falan derken bir baktık ki Kiptaş 3 dar gelirliye değil, bol gelirli içinmiş meğer. Tabi hepimiz bir dumura uğradık ara ödemeleri taksit rakamlarını görünce. O rakamları ödeyebilecek olan zaten Kiptaş’ı beklemez gider kendine ev alır. 


Yine sağlanamadı adalet. Birilerinin ceplerine para girdi, birileri nemalandı, zengin daha çok zengin olma yolunda bir adım daha atmış oldu bana göre. Ne diyebilirim ki birilerinin Silivri’mize garezi var demek ki.

Silivri de sorun bitmez İski yolu kazar kapatmaz, Eski sanayi berbat durumda, otopark çilesini çözebilene madalya takacaklar.

Konutlar alt geçidini çözebilene Nobel ödülü hazır. Silivri de işler bitmez oğlu bitmez. Ama şunu hatırlatıyorum 1 yıl sonra Yerel Seçim var…

                 Şöyle geçip bakıyorum ülkeme bir köşeden, Dolar, Euro almış başını gitmiş, esnafın ekonomik zorluğu her geçen gün artıyor.

Eğitimde sıkıntılar hala var, işsizlik yine dert ama ekonomi büyüdü… Kadın cinayetleri sürüyor, çocuk tecavüzcüleri sokaklarda fink atıyor adalet yine yok.

Benzine zam, mazota zam, nakliye işin içine girdiği için her şeye zam, elektriğe zam. İyi olan ne kaldı peki elimizde ? İyi olabilmek için ne yapmamız lazım ? Çareyi bulan buyursun bir zahmette söyleyi versin. 

Gün geçtikçe şaşırıyor insan yaşananlara, Sayın Cumhurbaşkanımız bir gurup sanatçı ile birlikte sınır karakoluna moral vermeye gitti askerlerimize.

Olaylar nasıl o noktaya geldi bilinmez bir anda şarkılı, türkülü bir ortam oluştu. Onca şehit verilmiş daha göz yaşları dinmemiş, bir devlet büyüğünün öyle bir ortamda bir şey dememesi beni şaşırttı.

Daha ne şaşkınlıklar yaşayacağız ülke olarak meraktayız…

Hiç güzel şeylerden bahsedemedim size bu yazımızda ama umudu yitirmek yok. Ülkemin gençleri her zaman hazır. Mutlu haftalar sizlerin olsun…   
YORUM EKLE

banner148

banner132