HALET-İ RUHİYESİ İYİ DEĞİL

Eski Türkçe’ de Halet-i Ruhiye diye bir sözcük vardır, anlamı da ''ruh hali '' manasında telaffuz edilir.

Belediye başkanımız tarih okuduğu için bunu çok iyi bilir.

Geçtiğimiz hafta Silivri Spor Kulübü kongre gerçekleştirdi ve Ümit Kalko yeni başkan oldu.

Kulüp için hayırlı olmasını diliyorum.

Kongreye damgasını vuran Ümit Kalko’nun seçilmesi değil, Belediye başkanının yaptığı konuşma olmuş.

Bizim başkan eline mikrofonu aldı mı konuşmaya bayılır.

Bir gazeteci olarak beni bilen, iyi bilir. Özel konuşmaları veya bilgileri haber değeri olsa da kolay kolay kullanmam.

Gel gelelim kongreye… Belediye Başkanı'nın yerel basınla kavgalı olduğunu sağır sultan bile duydu.

Özcan Bey Silivri Spor Kulübü kongresinde yine almış eline mikrofonu yerel basına vermiş, veriştirmiş. Her zamanki üslubu ile ''Zibidiler, başkalarını itibarsız hale getirmeye çalışarak, kendilerinin itibarlı olacağını zannediyorlar, ahlaksızlar.'' diyerek haddini aşan bir konuşma yapmış. 

Belediye'yi iş ciddiyetinden uzak bir şekilde yöneten adamın ahlak nutukları atması biraz ironik kaçıyor ama...
 
Biz gazeteciler olarak alıştık Özcan Beyin bu tür konuşmalarına ve pek de dikkate almıyoruz artık, ama nerde ne konuşacağını bilmeyen bir Belediye Başkanı olduğu için; üzülüyoruz bu hallerine.

Haddini aşmış diyorum çünkü Silivri Spor Kulübü'nün kongresine giden biri yeni başkanı ve yönetimi tebrik eder başarılar diler normal şartlarda. Ama bizim başkan beyin Halet-i Ruhiyesi uzun süredir iyi olmadığı için pek de şaşırmadık bu konuşmalarına.

Bir kaç ay önce Özcan Işıklar ile karşılıklı sohbet ederken ''Spor Kulübü Benim sırtımda büyük bir kambur. Bıktım artık sürekli para istemelerinden, bütün dernekler, STK’lar hepsi bana geliyor. Ben hayır kurumu değilim ki… Hangi birine yetişeyim? İhsan (Atun) yapamıyor artık, bırakıp gitmesi lazım'' dediği konuşması dün gibi aklımda.

Şimdi soruyorum Özcan Beye: birkaç ay öncesi “Sırtımda kambur İhsan Atun gitmeli artık.” dediğiniz eski kulüp başkanını neyin gazına gelip ve hangi yüzle kongrede savunmaya kalktınız?

Ayrıca gazeteciler herkese açık bir şekilde paylaşılmış ses kayıtlarını haber yaptılar diye mi sizin gözünüzde zibidi oldular?

Bence Özcan Bey önce bir Belediye Başkanı olduğunu ve konumunu hatırlamalı sonra da konuşmalarına ve üslubuna dikkat ederek, haddini bilmeli. Belediye Başkanı olması sıfatı ile ne gazetecilere ne de bir başkasına hakaret etme hakkına sahip değildir.

Bizi emrinizde çalışan elemanlarınızla sakın karıştırmayın! Sinirlendiğinizde bağırıp, çağırıp, hakaret edebileceğiniz paralı askerleriniz de değiliz. 
Her yere ve herkese hâkim olma hırsınızı çok iyi anlıyorum ama bu sizi sadece felakete sürükler. 

Hafta sonu yapılan Silivri Hacı Bektaş Vakfı seçimlerinde ne işler çevirdiğinizi de çok iyi biliyoruz. Kendi istediğiniz adaya vakıf üyelerinin oy vermesi için yaptığınız baskı, bütün vakıf üyelerinin dilinde.

Artık elinizi çekin dernekler ve STK’lardan.

İnsanları korkutarak, sindirerek ne kadar himayenizde tutacağınızı sanıyorsunuz? O hâkimiyet kurmaya çalıştığınız vakıf üyelerinin bir çoğunun sizden nasıl rahatsız olduklarını da biliyormusunuz ?

Özcan beyin çok uzun süredir Halet-i Ruhiyesi hiç iyi değil, herkesle kavgalı, herkesle küs, yanında, yakınında kimseyi bırakmadı.

Siz ne bu ruh haliyle ne de kalmayan çevrenizle seçime falan hazırlanmayın çünkü kazanma ihtimaliniz hiç yok. 

Çok güvendiğiniz, oylarını garanti gördüğünüz Silivri’nin köyleri, bir şeyden haberdar değil diye önemsemediğiniz köylü vatandaşlar bile beğenmediğiniz ve hakaret ettiğiniz bu gazeteciler sayesinde neyin ne olduğunu öğreniyor ve sizin neler yaptığınızı da neler yapamadığınızı da biliyor. 

Dedim ya çok uzun zamandan beri Başkan Beyin Halet-i Ruhiyatı hiç iyi değil ve iyiye de gitmiyor... 
 
YORUM EKLE

banner148

banner132