HAD BİLMEYEN ZAFER YALÇIN

 Neredeyse hiç bitmeyeceğini ve eziyete dönüştüğünü düşündüğüm referandum süreci nihayet bitti. Çıkan sonuç her nekadar akıllarda şaibeler yaratsa da, ben referandumun YSK tarafından iptal edileceğine inanmıyorum. Enazından bu sonucu belkeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın buna müsade edeceğini sanmıyorum. Umarım Türkiye gerçekten kazanan taraf olur.

Gündem de hala evet-hayır tartışmaları devam etse de ben bu işin bittiğini düşünüyorum. Malum ülke genelini takip etsek de bizim esas işimiz yerel de gündemi ve olayları takip etmektir.

Silivri'de hayır kanadı daha doğrusu CHP kanadı verdiği emeklerinin karşılıgını %60 lık bir oranla almış görünüyor.  Ama Selimpaşayı kazanamamış olması ise büyük bir sıkıntı gibi tam ortada göze batıyor. Yine de Silivri CHP İlçe Örgütü'nü tebrik etmek lazım, Suna Göçengil İlçe örgütü ile iyi bir başarıya imza attı. 

Gelelim MHP kanadına, bu hafta sonu 23 Nisan da Silivri MHP İlçe Başkanlığı için kongreye gidiyor.

Referandumda MHP nin oylarının tamamına yakını Hayıra kaydığı aşikar. Sosyal medyada takip ettiğim bir çok MHP li hayır oyu verdiklerini paylaştılar. Mhp de Silivri de kendi seçmenini ikna etmek için çok da ciddi bir çalışma yaptığı söylenemez. 

 İlçe kongresine giden Silivri MHP nin şuana kadar görünen muhtemel adayı Zafer Yalçın gibi duruyor. Şuan ki İlçe Başkanı Şenol Türkyılmaz'ın aday olmayacağı ve Zafer Yalçın'ı desteklediği hatta Zafer Yalçın'ın yönetim listesini oluşturmak için çalıştığı gelen bilğiler arasında. 

Bence Şenol Türk Yılmaz büyük bir hata yapar Zafer Yalçın'ı aday göstererek. Türkyılmaz'a hak veriyorum yıllardır yanında olan Yalçın'a güveniyor ola bilir ama Zafer Yalçın Şenol Türk Yılmaz'ın yerini dolduramaz. 
Şenol Türkyılmaz ilçe başkanlığı koltuğunu dolduran bir kişiliğe sahip, daha aklı selim ve mantıklı. Ama Zafer Yalçın agresif,kavgacı ve dedikoduyu seven kişiliği ile teşkilata fayda dan çok zarar verecektir. Bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok. 

Herşeyi ben bilirim, biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz diyen. Önce konuşan ve ne konuştuğunu sonra düşünen biri Zafer Yalçın. Sürekli sosyal medya dan birileriyle kavga etmesiyle gündeme gelen Zafer Yalçın İlçe Başkanlığı koltuguna oturduğu taktirde bu davranışlarının çokta değişecegini sanmıyorum.

Zafer Yalçını kendimden biliyorum, kendisi ile hiç bir sorunu olmayan beni bile başka bir gazetecinin ofisinde oturup dedikodumu yapacak kadar hatta buda yetmezmiş gibi ''Özcan başkan hala onu nasıl Chp binasına girmesine izin veriyor'' diye haddi olmayarak küstahça bir konuşma yapacak kadar da kendini bişey sanıyor. Ve bu gazeteci kızımız da bunu matah birşeymiş gibi önüne gelene anlatıyor. Arkadaşlar iki kişinin bildiği sır değildir, ve söz agızdan çıkınca siz artık onu esiri olmuşsunuzdur. Zafer Yalçına bir tavsiyesiyde bulunmak isterim ''önce haddini bileceksin, başka partilerin işlerine müdahale edecek kadar zekan varsa bu aklını kendi teşkilatın için kullanmanı da tavsiye ederim''.

 
Koyu bir Özcan Işıklar hayranı olan Zafer Yalçın'ın hangi hesaplar içinde olduğunu anlamamak için gerçekten aptal olmak lazım. Kendi Teşkilatı tarafından sevilmeyen adam ilan edilmesi, ''Zafer Yalçın bu herzamanki gibi düşünmeden konuşuyor, çokta takmıyoruz, biz onu böyle kabullendik'' diyen Mhp lilerin bile ondan umudu yok ken, İlçe Başkanlığına aday olmayı düşünmesi büyük hata olur bence. Bunu ben değil Mhp liler söylüyor.

Tamam gençlik yapılanmasından gelme olabilir yıllardır da Teşkilat başkanlığıda yapıyor olabilir ama bir Şenol Türkyılmaz olamaz ve yerini dolduramaz.  Zafer Yalçın'ın İlçe Başkanı olması demek MHP Teşkilatının burada ciddi zarar görmesi anlamına gelir. 
Tabiki burada taktir kongre de oy kulanacak Milliyetçi Hareket Partililerin, başka aday çıkmazsa şayet Zafer Yalçın adam yokluğundan seçilir ve Milliyetçi Hareket Partisine İlçe Başkanı olursa bu davaya gönül vermiş emek vermiş insanların emeklerine yazık olur.

Koskoca Silivri MHP den başka aday çıkmıyorsa ve ya çıkmasına izin verilmiyorsa durum gerçekten vahim. Tabii bazı dengeler ve çıkarlar var siyasi partiler için, bu dengelerin bozulmaması için ön görülen sistemin bu şekilde devam etmesi gerekiyor sanırım.

Ama anlamadığım Mhp nin dengeleri neye ve kime göre düzenleniyor. Referandum günü sandık başında denk geldiğim bazı Mhp lilerle sohbet ettiğimde Zafer Yalçın'ın İlçe Başkanı olmasını istemediklerini söylemeleri ise tespitlerimi haklı çıkarıyor. Şenol Türkyılmaz'ın tekrar devam etmesini isteyenlerin sayısıda hiç de az değil bu arada.

Benim beklentim Şenol Türkyılmaz'ın bu talepleri değerlendirmesi ve son dakikada yeniden aday olması yönünde.
Nasıl ki referandum sonucunun Türkiye'ye hayırlı olmasını temenni ettik umarım çıkacak aday da MHP İlçe Teşkilatına hayırlı olur.

Bu hafta sonu Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Cumhuriyeti ilan ettiği bu günü Çocuklara armağan etmesi bugünlerde daha bir anlamlı geliyor bana. Çocuklarımız geleceğe dair umutlarımız ve geleceğimizin teminatıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Cumhuriyetimiz çocuklarımızın geleceğinin teminatı altındadır. Cumhuriyetimizin ilanı'nın 94. yılı ve çocuk bayramı kutlu olsun.

Herkese iyi haftalar.

YORUM EKLE

banner148

banner132