Güzel Yüzler Operasyonu

 
Şu an tutkulu olan Adnan Oktar hoca dahil, hemen hemen birçok dernek, cemaat, Ticari kuruluş ve kurulmuş olan bazı şer odakların tanıtım organizasyonlarına ve vitrinine bakın insana güven veren, gülümseyen, güzel yakışıklı insanların yüzleri ile karşılaşırsınız!


Hele bir de bölgesin de erdemli ve güvenilir bir kişi ise... Her türlü ikram ve imkanlarla kafalanıp vitrinin en önünde yer veririler..
Bu kadın ya da erkek fark etmiyor. Yer, zaman ve iştigal konusuna göre değişiyor!

Bir de o kadar yaptığı yanlışa rağmen, son kozunu bu insanlar üzerinden oynamaya çalışan yetki merciini iştigal eden insanlarımız vardır.

Yelpaze geniştir, belediye başkanlarından tutun da bakanlığa; oradan cemaat evlerine ve gösteri dünyasına kadar gider...


Kısa bir müddet önce son Belediye Başkanımız Sayın Özcan Işıklar’ın B planı olarak sahne alan iki genç yardımcısını örnek gösterelim!...


Bora Balcıoğlu ve Mümin Koçoğlu’nun Aday adaylık sürecinde; yakın çevrelerini dahi haberdar etmeden birer direnişçi edasıyla “ağbimiz” dedikleri kişiye karşı aday adaylıklarını açıkladılar!...

Oysa, her ikisi de belediyemizin gülen yüzüydüler...

Ben hariç, herkesin gözünde ve gönlünde bir yer ettiler! Çünkü halk Sayın Işıklar’ın Algı operasyonlarını yemiyordu artık!

Bora Balcıoğlu, kendisine CHP’nin üst katmanları içinde yer de buldu! Mümin Koçoğlu’da Yukarılarda adı geçen en donanımlı kişiydi... Artık ikisi de çok istiyorlardı ama ikisi de biliyordu ki vazifeleri icabı o pozisyondaydılar!...

Ağızlarını dahi açamadılar.

Başkanlık ayaklarına kadar geldi! Asılamadılar bile...

Geri dönüş, biraz zorladı onları! Sayın ışıkları da zorladı bu durum, bu kadar infial beklemiyordu!...

Ya Sonra! Sayın Balcı’nın DSP projesi rafa kaldırıldı. Ya geçerse, diye endişeler hasıl oldu! Çünkü halk Sayın ışıklara oldukça tepkiliydi!...
İki ay önce yazmıştım! Bora’nın B planı olduğunu!... 6 ay önce kendi söylemişti; “ağbim olmadan asla” diye!...

Özcan Bey’de biliyor, kendisi de biliyor geri dönüş sancılı olacaktı! İşte bu projenin en jan-janlı yönü burada başlıyordu!

Hem siyasetçi olacak, hem güvenilir olacak, ağabeylik misyonunu yüklenecek birileri bulunmalıydı!

Üstelik eli ayağı düzgün ve sözleri geçerli insanlar bulmalıydılar ki “Aaaa Bakın bu oyun değilmiş, hepsi burada eskisinden daha sağlam demek ki o da destekliyormuş” diyebilsinler diye, eski siyasetçilere ağbilik misyonu verilerek meclis üyelikleri teklif edildi..
Yani, başkanlık makamı; bu kişilere yeniden ibra ettirilecekti.

Buraya kadar tamam!

Bizlerin, liyakat sahibi olan bu arkadaşlarımızın görevlerini layıkıyla yapacaklarından hiç endişemiz yoktur! Yararları da olacaktır, buna inancımız tamdır!
Ya sonra?
O arkadaşlara, iyi insan rolünü biçenler, kendileri hangi rollere soyunacaklar?...

Karakterler değişir, oyuncular değişir ama filim aynı film olduktan sonra seyirci bu filme daha ne kadar dayanır?

Gerçeklere dönmenin zamanı geldi!

Algı operasyonlarıyla iyi kötü bir 10 yol geçirdik. Yaptıklarını ya da yapamadıklarını sizlere anlatmayacağım! Herkes her şeyi biliyor artık!

Bu olay artık Silivri’yi aşmış durumda! 

Direnenler, ülkeye örnek oluyorlarken, savundukları tek şey, “kişiler parti değiştirmekle demokratik haklarını kullanıyorlar” sözüdür.

Yok böyle bir şey! Yani, sen partini demokrasi merkezi olarak nitele ama insanlar senden kaçsın. Kendinle çelişen başka bir görüş var mı böyle?

Var!

Hani, Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiirindeki gibiyiz!... Dostum, dostum güzel dostum/ Bu ne beter çizgidir bu / Bu ne çıldırtan denge / Yaprak döker bir yanımız / Bir yanımız bahar bahçe...

Bir kısmımız Ankara yollarında direniyorlar! Maltepe İlçeimizin halk partili vatandaşlarımız ve çoğunluğu alevi vatandaşlarımız bunlar.

Kendileri gibi alevi olan ama gösterdiği yönetimle eleştrilen bir belediye başkanını istemediklerini bu karda kışta Ankara’ya yürüyerek protesto ediyorlar...

Bir yanımız bahar bahçe
Kurbanlar kesilmiş, Belediye başkanı ile musmutlu pozlar verilip tarihe notlar düşülmüş...

Biz, size Ankara yollarına düşün demiyoruz, sadece sandığa kadar gidin yeter! 
 
 
 
 
 
 
 
YORUM EKLE

banner148

banner132