ÜMİT KALKO: Mahkeme Kadı'ya Mülk Degildir

Silivri spor başkanı Ümit Kalko düzenlediği basın açıklamasında, Silivri belediye başkanı Özcan Işıkların konuşmalarına ve iddalarına cevap verdi. Ortada bir tiyatro oyunu var, bu oyunu yazan sayın belediye başkanımız oynayan da belediye başkanımız. Ben bu oyunun içinde olmayacagım dedi.

ÜMİT KALKO: Mahkeme Kadı'ya Mülk Degildir
 Geçen yıl göreve geldiğinde yapmış olduğu konuşmanın vidyo kaydını basın mensupları ile paylaşan Kalko, ilk yıl kimse benden şampiyonluk beklemesin öncelikli olarak kulübün borçlarını yapılandırıp bu borcu düşürme gayretinde olacagız dedik, teslim aldığım borç 3 milyom 300 bin liraydı şuanda yapılandırılmış ve ödenmeye devam eden borcumuz ise 2 milyon 500 bin lira ve ayrıca Silivri spor kulübü şampiyon oldu.

Belediye başkanı kendi partisinin gençlik kolları üyelerini toplayarak kendi adayı ile bir toplantı gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmalarda bir takım idialarda bulundu ve ben bugün bu iddialara cevap vermek istiyorum.

Herşey para ile olmaz diyenler, hiç birşey parasız olmuyor maalesep. Ben Kulübü devraldığımda borçlerdan dolayı sucu bize su vermiyordu. 3.3 milyon borçla devraldığım kulübü şampiyon yaptım 500 binlira kulübün parasından futbolculara pirim ödendi, şampiyonluk konseri düzenledik ve şampiyon bir kadro kurduk.


Sagda solda konuşup kulübün 5 milyon borçu var diyenler bu borçları açık arttırma ile yükseltmeye çalışıyorlar.Şuanda belediye başkanının kanatları altında adaylığını açıklayan malum başkan adayı kişi benim ve arkadaşlarımın yanında oturup hesap yaparak kulübün  4.5- 5 milyon borcu var diyor. Allahtan korkun iftiralarla bir yere gelmek size ne kazandıracak.


Bu kulübün 4.5 milyon borcu olduğunu ispat etmeyen namerttir şerefsizdir. Ben bu arkadaşlara kızmıyorum, sagda solda kulubün borcu var, ben bu kulübe çökecekmişim, kulüp elden gidiyor, Kulübü şirketleştirecekmişim, Silivri spor Silivrililerin olacakmış, biz burda düşmanmıyız. 

Silivri spor tekrar silivrililerin olacak demek ne anlama geliyor arkadaşlar, soruyorum size?

Söz konusu kulüp başkan adayının iyi niyetli oldugunu düşünüyorum ona kızmıyorum çünkü o bir maşa, onu tutan kullanan, kendi siyasi ikbali için araç yapan belediye başkanına kızıyorum.

Burada bir tiyatro oynanıyor bu tiyatroyu yazan ve oynayan özcan bey, başrol oyuncusu Akgün bey, oyuncularda Atatürkün kurduğu partinin gençlik kollarını toplayıp alkışlatan Özcan bey dir.

Çok yazık. 
Kulübe siyaset bulaştırıldı diyen kişi tek bir partinin gençlik kollarını yöneticilerini çagırıp gelin kalabalık görünsün diyen siz değilmisiniz, bu kulübe siyaset karıştırmak olmuyormu?


Benim çekilmiş olduğum bir fotografa istinaden kulübe siyaset bulaştırdı diyenler, dün kendileri basın toplantısında ''vallahi ben hiç karışmadım yaptığı listeyi bile görmedim'' diyenler, benim istifamı istemek siyaset sokmak değilmi. Kendi bana '' parayı ben veriyorsam karışırım'' dedi. 

Mahkeme kadıya mülk değildir.

Herzaman her yerde senin istediğin şeyler olmak zorunda değildir. ilk genel kurulda iki söz verdim, birincisi borçları yapılandırıp kulübe rahat bir nefes almayı saglayacağım ve ikinci yıl da kulübü şampiyon yapacagım dedim. Ben verdiğim iki sözü de tuttum.

Ben bugün gönül rahatlılığı ile buradayım çünkü silivrispor şampiyon oldu. Bunu hazmedemeyenler için tekrar söylüyorum silivri spor şampiyon oldu. ikinci liğe bu takım 30 yıl sonra tekrar çıktı. 5 bin üye yapacaklarmış ayda 3 lira ile aidet toplanacakmış, arkadaşlar biz çelik çomak oynamıyoruz bu yola neden çıktık.

Bu güne kadar niye yapmadın, sana engel olanmı vardı, 8 yıldır bu belediyenin başında sen yokmuydun? 


Özcan Işıkların maşası olan aday geçen sene sen neredeydin?

Şimdi sorumluluk duydum diyorsun ya, geçen sene sorumsuz muydun?  Ben voleybol takımına 5 binlira lazım olduğunda da buradaydım diyor, 5 binlira komik bir rakam, sen silivri spor başkanının olduğu yerde hangi sıfatla gidip voleybol federasyonuna bu parayı yatırıyorsun?


Niyeti belli, kulüp yatırmadı ben yatırdım konuşmasını yaptırmak için. Biz parayı yatırmaya gittiğimizde, bankadan bu paranın yatırıldıgını ögrendik. Araştırdık Akgün beyin şef garsonu yatırmış. Sen amatör liğde bir yıl başkanlık yapmış ve belediye başkanının kanatları altında onun yazdıgı tiyatroda oynayan başrol uyuncususun.

Kulübü siyasetten uzak tutacağız diyor başkan adayı ama yanında belediye başkanı oturuyor. Bir tarafına beni bir tarafına onu alsaydı eyvallah derdim. Yada her partiden gençlik kollarını çagırsaydı helal olsun derdim, bu mu siyaset bulaştırmamak.


Özel kalem Müdürü Aydın Doğar Mesaj Çekiyor

 '' Silivri spor başkan adayımız Akgün Duru'ya soayal medyada destek mesajı yazın, paylaşımların altına destek yorumları yazın''. Kulüp başkan adayı-mız ,ne demek adayı-mız !

Zorla şantajla yönetim kurulu üyelerini istifa ettiren bir başkandan söz ediyoruz.  Aylardır dek derdisilivri spor olmuş, pisikolojisi bozulmuş, benim siyasete girecegimi düşünüyor yanındaki goy goycuları onu yanlış dolduruyor.

Ben siyasete falan girmiyorum kardeşim, korkma vallahi girmiyorum. Özcan Işıklar ben siyasete girmiyorum korkma rahat ol. İlaçlarını azalt rahat ol, aday olmayacagım.


Diyorki belediye başkanı, üye gönderdik üye kaydı yapmadılar. Fakat kendi adamlarımı yönetime üye yaptıgımı iddia ediyor, beni dönemimde birtane arkadaşımı genel kurul üyesi diye içeri aldıysam ve bunu ispat etmezlerse şerefsizdirler. Bana ağır iddalarda bunuluyorlar yazıklar olsun size, sadece siyasi ikbal için bu kulübün başarısını gölgelemek için iftiralar atıyorsunuz yazıklar olsun size.


Üye kayıtları burada çık gel bak kaç üye yapmışım, bu ilçede üç dönem belediye başkanlığı yapmış ve silivri spor başkanlığı da yapmış Selami Değirmenci var, listeleri araştırırken gördük ki kendi dönemlerinde  Selami Değirmenci'yi kulüp üyeliğinden atmışlar. Ben ne bir kişiyi aldım nede bir kişiyi attım.


Cahillik para ile değil.

Gelelim aidat meselesine, diyorlarki aidat yatıracaktık almadılar, tabi cahillik para ile değil. Aidatını ödesen de ödemesen de kongrede oy kullana biliyorsunuz. Benim kendi adamlarımın aidatlarını ödediğimi ve onların adamlarının aidatlarını almadığımızı idda ediyorlar. İftiraların boyutunu görüyorsun. 
İlk toplantıda benim istifamı istediği de yalan, sözde ben başkan beyin çocukluk arkadaşlarının istifalarını istemişim,  başkan beyde '' onlar benim çocukluk arkadaşım onlar istifa edemez sen istifa edeceksin'' demiş ama tamamen yalan.


Konuşmayı bilmiyorsan konuşmayacaksın.

Ben kendisine ısrarla dedim ben başkan olmayayım diye, ben başkan olursam başkanlık yaparım, benden maşa olmaz dedim, yeterki sen gel eti senin kemiği benim dedi yanımızda şahitler vardı, ispata açık.
Sertan hoca gidince ortaya ırkçı bir meclisüyesi çıktı ''bir kilo samandan kaç kilo duman çıkar, Silivrinin çocukları üzülmeyin'' diye beni tehtit etti.  

Bu mesajdan sonra Özcan Işıkları aradım ama telefonlarıma çıkmadı, özel kalemi Aydını aradım ama mesajı silmediler. Beni tehtit et, Silivrili değil diye ayrıştır sonrada çık kamuoyundan özür dile. Konuşmayı bilmiyorsan konuşmayacaksın ozaman.


Gece saat 4 de bana mesaj atıyor belediye başkanı, ''benim ricamla geldin benim ricamla git'' diye mesaj atmış, ayıptır arkadaş ya. Gecenin saat dördünde sen bana niye mesaj atıyorsun. 
Atatürk senin tekelinde mi?

Özcan Işıklar çok konuşuyor ama sonunu bir yere baglayamıyor. Herzaman ki cümleleri ile , inovatif, ayrıştırmadan, ötekilestirmeden vs. vs.  arayada Atatürk'ü sıkıştırır. Hayırdır arkadaş Atatürk senin tekelin de mi?  Atatürk hepimizin Atatürk'ü dür, sıkıştığında kullanacağın bir araç değil. 


Bu demokratik laik Türkiye'nin kurucusudur, senin bulundugun partinin kurucusu, bizler o partili olmak zorunda değiliz bütün partilere saygı duyuyorum. Çağdaş muasır medeniyetlere gelmek isteyen herkesin Atatürk'e vefa borcu vardır.  Sen değilmiydin Atatürk'ün annesi Zübeyde hanımın heykelini tuvaletlerin önüne koyduran, senin Atatürkçülüğün bu kadar işte.


Senin saygıdan haberin olsa bu emege sagı duyarsın, bu kulübün emegine saygı duyarsın silivride saygı hakkında konuşacak enson insansın. 

Emege ençok sahip çıkan partinin belediye başkanısın ama emege saygın yok

Bu başarıda emek var, bu emege saygı duymak zorundasın. Ayyaşıyla uğraştık, ırkçısı ile uğraştık, hırsızı ile uğraştık, emek verdim yönetici arkadaşlarla bir olduk bu emek çıktı ortaya yanlış mı yaptık.


Hakkını yemiyelim arkadaşlar, Allah belediye başkanımıza zeval vermesin Allah ondan razı olsun.  Ona çok teşekkür ediyorum, onun bu şantajcı yaklaşımı olmasaydı, onun bu istifa edin tehtitkarlıgı, haksızlıgı adaletsizliği olmasaydı belki biz yönetici arkadaşlarımla hırslanıp bu takımı şampiyon yapamazdık.

En büyük başarı Özcan Işıkların teşekkür ediyorum.

Bu kirli tiyatro oyununun içinde olmayacağım.

Bu şantajcı zihniyetten yoruldum, bu hakkaniyetten zerre kadar katkı görmemiş insan zevallerinden yoruldum ama silivriye olan sevdam dan yorulmadım. Ben bu takımı şampiyon yaptım ve Silivri spor başkan adaylığından çekilmeye karar verdim.  


Bu kirli tiyatronun, yazanı yöneteni belediye başkanı ve onun uzantısı olan bu oyunun içinde kirlenmek istemiyorum. Ama ben bu oyunu bozacagım. Artık maymun gözünü açtı ve kral çıplak. Silivride kale mahallesindeki ekibinle yerli yabancı ayırımı yaptıgını bilmiyormuyuz. 


Beni kulübün borçları ile sorguluyorsun ya, sen belediye başkanı oldugunda belediyeyi nekadar borçla aldıgını ve şimdi nekadar borçlandırdın diye adama sorarlar.


Ben 3.3 milyon borçla takımı aldım şampiyon yaptım borcu da 2.5 milyona düşürdüm, sen ne yaptın. 
Kalko:  Emegi geçen herkese teşekkür ederim.


Bu şampiyonlukta emegi gecen Mutlu Memiş'e, Vahap kardeşim'e, Aşkın kardeşim'e,  serbay kardeşim'e, ikinci başkanımız Süleyman Gençoğlu'na ve bizi yarı yolda bıraksa da Yusuf Temel Kardeşime emegi geçen bütün çalışma arkadaşlarıma , kasaba taraftar gurubuna, ve taraftar gurubu dışında destekleyen tüm silivrili hemşerilerime, özelikle Kaymakamımız sayın Ali Partal'a , eski kaymakamımız sayın Faruk Bekarlar'a , ilçe spor müdürümüz Emrah Babuşcu'ya ve ismini sayamadığım bir çok kişiye, ve bu süreci başından sonuna kadar yine farklı bir şantaja baskıya rağmen takip edip destek veren basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. 


Yine en büyük teşekkürü Belediye Başkanımıza ediyorum , onun bu darbeciliği, şantajcılığı, baskıları olmasaydı biz bukadar hırslanmazdık bu kadar motive olmazdık ve şampiyon olamazdık.
Bundan sonraki süreçte Asıl kulüp başkanı olan Özcan Işıklara yanındaki başkan adayına, silivri sporu sevdiğim için başarılar diliyorum. Silivri sporu şampiyon bir takım olarak bıraktık sakın ola inkar edebiyatına gitmesinler.


Ben bu olaylarda iki şeyi unutmayacağım, bu haksızlığı, darbeciliği, şantajcılığı yapan adamı bir de bu haksızlıklar yapılırken susup sessiz kalan, biz karışmayalım diyen ve siyasi ikballeri için susan kişileri ne ben, nede silivri halkı unutmayacak.


Ben ve arkadaşlarım silivri spor tarihine başarıyla geçen kişiler olarak, onlarsa darbe ile şantaj ile gecen kişiler olarak kalacaklar.


Ümit Kalko Silivri'de Vakıf Kuruyor.

Son bir konuyu daha açıklamak istiyorum, kulüpden benim verdiğim bir borç  para var, bagışlayacağım parayı zaten bagışladım ama kendi paramı geri alacağım. sıfır faizle kendi paramı geri alacağım, bu parayı ne yapacagımıda söyleyeyim Silivride bir Vakıf Kuruyorum bu parayıda orada kullanacağım. Silivriye belediyenin yapmadığı onlarca projeyi kendi bütçesi ile yapacak ve bunlarıda bilha-bedel silivriye hediye edecegim.


Bu vakıf konusunu ayrıca konuşacagım çünkü çok ciddi projelerim var.

Ben bu kongrede başkanlığı bırakıyorum, hak yemedim yedirmedim ama onlar hak yediler. Belediye başkanının bir sözü var '' kap içindekini sızdırır'' diye benim kabımda dürüstlk var namusluluk var, şeref var babımdanda bunlar sızdı. Ama onların kabından ne varsa onlar sızdı, darbe yaptılar şantaj yaptılar, ve en sonunda da benim okul inşaatımı mühürlemekle tehtit ettiler.


Eğer benim okul inşaatımda 1mmetre kare usulsüzlük varsa, ruhsata aykırı bir şey varsa sen mühürlemezsen ben yıkarım o binayı. 


Ama o okul binasında herşey usüle uygunsa ve sen orayı mühürlemeye kalkarsan sana o belediye başkanlığı koltuğunu dar ederim Özcan Işıklar, İnsanların emekleri ile oynama.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 22:22

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132