ÜMİT KALKO : ''Bu Tiyatronun İçinde Olmayacağım Aday Değilim''

Silivrispor Başkanı Ümit Kalko bugün saat 11:00’da basın toplantısı yaptı.

ÜMİT KALKO : ''Bu Tiyatronun İçinde Olmayacağım Aday Değilim''
 Yaptığı basın toplantısında Silivrispor ve istifası hakkında şunları söyledi;

“ İsterseniz ilk önce geçen sene genel kurulda ne gibi sözler verdiğimi başkan olmadan önce ne sözler verdiğimi arkadaşlar sizlere seyrettirsinler. Ben verdiğim sözü tuttum 3. 3 milyon borçla aldım ben bu takımı şampiyon yaptım. Dolayısıyla sağda solda konuşuyor kulübün  5.5 milyon borcu var diye borcumuzu açık arttırmaya çıkardılar.

 İftiralarla bir yere gelmek size ne kazandıracak. Bu borcu ispat etmeyen namerttir. Ama ben bu arkadaşlara kızmıyorum. Ben kulübe çökecekmişim kulüp elden gidiyor Ümit Kalko ve arkadaşları çökecekmiş şirketleştirip üstüme alacakmışım.

Silivri spor Silivri’nin olacak ne anlama geliyor. Artık yeter. Söz konusu iyi olduğuna inandığım arkadaş maşa kendi siyasi istikbali aracı yapan belediye başkanına kızıyorum. Burada senaryoyu yazan Özcan bey başrol oyuncusuda Akgün bey. Kulübe siyaset karıştırmamalı diyen siz değil misiniz? Arkada teknik direktör başkanıyla fotoğraf çeker Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı vardı bana siyaset karıştırıyor dediler.

İstifamı istemek siyaset sokmak değil mi. Ben bu kulübe para veriyorsam karışırım dedi kendi siyaset soktuğunu kendi kabul etti.


Borcumuz 2.5 milyon kendi yapılandırdığım borçlar. Ben genel kurulu iki söz verdim biri borçlarla ilgiliydi bir diğeri de ikinci yıl şeref sözü veriyorum şampiyon yapacağız dedim. Ne oldu ilk yıla şampiyon olduk. Ben genel kurula iki söz verdim ikisini de tuttum. Bunu hazmedemeyenlere bir daha söyleyeyim Silivrispor şampiyon oldu.


 Bu zamana kadar sana engel olan yoktu Özcan ışıklarının maşası neredeydin şimdi mi sorumluluk duydun.


Akgün duru bizden habersiz 5 bin lira para yatırıyor.  Sen Silivrisporu’nun başkanı varken gidiyorsun voleybol federasyonuna para yatırıyorsun. Hangi sıfatla yatırıyorsunuz. 5 bin lirayı konuşuyorsun.


Silivri sahilde garsonluk yapan bir çocuk bana mesaj atıyor başkanım hakkınızı helal edin size destek mesajı yazamıyorum çalıştığım çay bahçesi  belediye çay bahçesi dedi  belediye başkanı sahibine demiş ki çok paylaşım yapıyor bu süreçte yapmasın sakın demiş patronuda seni kovarım demiş. Gelinde Silivri de diktatör görün.  Benim siyasete gireceğimden korkuyor. Korkma ben siyasete girmiycem. Lütfen kirli siyasetinin içine karıştırma.


 Diyor ki belediye başkanı üye kaydı yapmadı diyorlar bide kendi diyor ki kendi adamlarımı üye yapmışım. Kendi adamlarımı yönetim kuruluna üye yaptıysam ispat edin. Kendi dönemlerinde atmışlar almışlar ben kendi dönemimde kimseyi atmadım almadım. Ben 75 tane adamımın aidatını yatırmışım onun kini bilerek yatırmamışım kendi adamlarımla gidecekmişim. Ben kendi aidatımı yatırırım, benim paramla oy kullanacak adamı istemem ben. Aidat yatırmasanda oy kullanabiliyorsun.


Ben istifasını şöyle istedim benim çocuklarım arkadaşlarım vardı, onların kaydını silmiş sen onların istifasını istediysen bende istifanı istiyorum demiş. İlk toplantıda istifamı istediği yalan 5 6 tane toplantı yaptık.

  Belediye başkanı beni çağırdı onlar benim çocukluk arkadaşlarım idare et dedi onların senin büyüğün. O zaman küçükten yönetici olmuyorsa yapma.

Biz devraldık kulübü borç içindeydi sucu su vermiyordu. Soyaslan köftecisi bizi icraya vermiş borç yok fazladan senet var. Bu kulübün haklarını menfaatlerini büyüttüm.

Benden maşa olmaz başkan olurum hazır mısın dedim sen yeter ki başkan ol sen itibarlı insansın kulübü itibarlı yap dedi.

Meclis üyesi devrim uzun bir kilo samandan kaç kilo duman çıkar gösteririz dedi. Belediye başkanını aradım telefonlarımı açmadı özel kaleme söyledim belediye başkanına iletin dedim sonra çıktı dedi ki özür dilerim ama kamuoyundan Ümit Kalko dan değil.

Takım iyi noktalara gitmeye başlıyor. Bir gece telefonuma mesaj geldi. Belediye başkanından mesaj geldi gece saat 4 te. Baktım ricamla geldin ricamla git dedi. Sabah 11 de aradı sıkıntı olacak sen istifa et dedi. Ben dedim sen bana niye taktın sen beni buraya getirmedin mi?

Burada emek var ayyaşıyla uğraştım ırkçısıyla uğraştım dolandırıcısıyla uğraştım.

Diyor ki ben bir kere bile Silivrispor’u forması giymedim adını kullanmadım. Makamında Silivrispor formasıyla fotoğraf çektirmiş.

Allah razı olsun belediye başkanı olmasaydı haksızlığı olmasaydı biz bu kadar hırslanamazdık.

Ben devam edersem otogarı kesecek Akgün devam ederse otogarı kesmeyecekmiş.

Diyecekmişim ki otogar gelirlerini ben istemiyorum o geliri tarım lisesine verin ben sırtlandım yürürüm dersem Akgün aday olmayacakmış. Ben bunu söyleyecek kadar kişiliksiz değilim.

Artık ben yoruldum ben niye yoruldum haksızlıklara yoruldum. Ama Silivri’ye olan sevdamdan yorulmadım. Ben başkanlıktan çekiliyorum. Ben bu oyuna dahil olmayacağım ama bu oyunu da bozacağım. 3.3 milyonla aldım kulübü şampiyon yaptım 2.5 milyon borca düşürdüm Türkiye başarımızı konuşuyor. Bunlarda diyor kulüp elden gidiyor. Bu takım şampiyon oldu bu takımda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Yine en büyük teşekkürü belediye başkanına ediyorum. Onun haksızlığı darbeciliği şantajlığı olmasaydı hırslanmazdık. Yerlerde bir takım aldık borçları yapılandırılmış itibarlı olarak bırakıyoruz.

Ben haksızlıkları unutmayacağım bide siyaset menfaatleri için susanları unutmayacağım.

Devam etseydim bağış yapacaktım. Yaptığım bağışlar helal hoş olsun ama borçları 0 faizsiz alacağım belediyenin yapamadığını ben yapacağım vakıf kuracağım Silivri’ye bağışlayacağım.

Biri çıkıp desin ki Ümit Kalko döneminde şunu yaptım paramı alamadım derse silivriyi terk ederim.

Belediye başkanının bir söz vardır kabında ne varsa onun sızdırır benim kabımda onur şeref var.

Beni okul inşaatımı mühürlemekle tehdit ettiler. Usulüne uygun olmayan bir şey varsa mühürle ama her şeye uygunsa sen mühürlersen sana o koltuğu dar ederim.

Sizler o garson çocuk kadar adam değilsiniz.

Silivrsporuma başarılar diliyorum. Bu takımı yine ele ayağa düşürür konuma getirirlerse korkmasınlar yine Ümit Kalko gelir sırtlanır.

Arsız güçlü olursa haksız suçlu olurmuş biz ne yaptık biz dik durduk onun emir eri olmadık.

Ben Silivri’yi çok seviyorum Silivrispor’u çok seviyorum ama ben artık bu haksız darbe içinde olmak istemiyorum.”Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132