Tam kapanma öncesi trafik yoğunluğu! Akın akın gidiyorlar

Koronavirüs önlemleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak 'tam kapanma'nın başlamasına 1 gün kala, özellikle İstanbul'da birçok noktada trafik yoğunluğu yaşanıyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan trafik, öğle saatlerinde yüzde 70'leri geçti. Öte yandan tatilcilerin uğrak yeri olan Bodrum'a da akın devam ediyor. Kente denetimlerle alınan araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Tam kapanma öncesi trafik yoğunluğu! Akın akın gidiyorlar

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde 29 Nisan'da başlayıp 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanmaya geçileceğini belirtmişti. Bu kapsamda; belirtilen süre zarfında özel izne tabi olanlar dışında şehirlerarası seyahat de yasak olacak.

 

İSTANBUL'U TERK EDİYORLAR

Tam kapanma sürecini memleketinde geçirmek isteyen çok sayıda vatandaş, uygulamanın başlamasına 1 gün kala İstanbul’dan ayrılmaya başladı. Araçları ile yola çıkan İstanbullular TEM otoyolu Kurtköy mevkiinde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Kararın alınmasıyla planlarını değiştirenler, tam kapanma öncesi İstanbul’u terk ediyor. İstanbul’da tam kapanma öncesi yoğun trafik havadan görüntülendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mobil uygulamasına göre, kent genelinde trafik yoğunluğu saat 13.00 sıralarında yüzde 71 olarak ölçüldü.

BODRUM'A AKIN EDİYORLAR

Bodrum’a akın akın gelen tatilciler yollarda kilometrelerce araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu. Oluşan trafik yoğunluğu havadan görüntülendi. Asıl yoğunluğun ise yarın kapanmanın son saatlerinde yaşanması beklenirken, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri oluşan yoğunluktan dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlemlerini devam ettirirken,uygulama noktalarında ise denetimlerini sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132