SİLİVRİ’DE ÖNEMLİ DURUŞMA

Beşiktaş Vodafone Stadında 10 Aralık 2016 tarihinde 39 polisimiz, 7 sivil vatandaşımızın şehit olduğu ve ayrıca 210 polisimizle 35 sivil vatandaşımızın yaralandığı bombalı terör saldırısına ilişkin dava İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

SİLİVRİ’DE ÖNEMLİ DURUŞMA
Şimdiye kadar davanın 5 duruşması oldu. 20 Eylül 2018 tarihinde Silivri Büyük Duruşma salonunda yapılan 5. celsedeki talepler doğrultusunda Beşiktaş patlamasının yanı sıra Kayseri patlaması, Vezneciler patlaması, İzmir Adliyesi saldırısı organizasyonunu yapanların, bombaları temin edenlerin, onlara yardım edenlerin de bulunduğu şüpheliler hakkında birleştirme talepli iddianame mahkemeye sunuldu. Mahkemece iddianame kabul edildi.

 

PKK Terör Örgütünün şehir yapılanması tarafından gerçekleştirilen yukarıdaki alçak eylemlerin faillerinin hak ettiği cezaya çarptırılması için yapılan yargılamaya bugün SİLİVRİ’DEKİ BÜYÜK DURUŞMA SALONUNDA DEVAM EDİLİYOR.

 

Şehit ve Gazi yakınlarımızın yanında, hain terör örgütü mensuplarının hak ettikleri cezayı almaları, şehit ve gazilerimizin kanlarının yerde kalmaması için müdahil olarak duruşmaları takip ediyoruz.

 

Türk Milleti ve Türk Devleti var oldukça şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132