SİLİVRİ Yİ KIBRIS’TA TEMSİL EDECEKLER

SİLİVRİ DANS halkoyunları topluluğu Silivri Yöresi Halkoyunlarını yaşatmak ve yaymak üzere Kıbrıs a yola çıkmak üzere Silivri den ayrıldı.

SİLİVRİ Yİ KIBRIS’TA TEMSİL EDECEKLER
 SİLİVRİ DANS halkoyunları topluluğu Silivri Yöresi Halkoyunlarını yaşatmak ve yaymak üzere  Topluluk Yöneticileri ; Tayfun Telcioğlu, Serap Şenel  Özkök ve Silivri Dansın Dansçılarıyla  Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Kepçeli   Eşliğinde  Büyükkonuk Belediyesi Halkoyunları Festivalinde ve Tatlısu Belediyesi Keçiboynuzu Festivalinde  Silivri yi temsil etmek üzere 04:05 Sabiha Gökçen Havaalanından   Kıbrıs a yola çıkmak üzere Silivri den  ayrıldı.

Ülke içi ve ülke dışı etkinliklerde başarı ile görev alan Silivri Dans Halkoyunları Topluğunu  Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Silivri  Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu ile birlikte yolcu edildiler.

İstanbul İline ait  tek temsil edebilecek yöresel oyun olması dolayısıyla Silivri Yöresi Halkoyunlarının kıymetli kültür elçilerimiz tarafından Kıbrıs a ulaştırılması Dünya markası olma yolunda ilerleyen Silivri nin  ve Silivrililerin Sıcak samimi selamlarının  iletilmesine vesile olacak.

Kültürün korunması ve desteklenmesi adına düzenlenen Büyükkonuk Belediyesi Halkoyunları Festivali ve Tatlısu Belediyesi Hannup Festivaline , Silivri nin  yürekten selamlarını  ulaştırmanın keyfiyle sahne alacak  SİLİVRİ DANS TOPLULUĞU Kültürün korunması için , desteklenmesi için,  Barış için  ,Huzur için ve kardeşlik için dans edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132