Silivri Emniyet Müdürü İntiharıyla İlgili Gelişmeler

Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan makamında başına silahla ateş ederek intihar etti. Sağlık ekipleri öldüğünü belirlerken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Silivri Emniyet Müdürü İntiharıyla İlgili Gelişmeler
 Olay saat 24:00 sularında gerçekleşti. Dün akşam makamında kendi silahıyla başına ateş ederek intihar eden Hakan Çalışkan, Sabah odasına giren görevli polis Çalışkan'ı başından vurulmuş halde buldu. Kamera kayıtları incelemeye alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürü  Mustafa Çalışkan, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Kaymakam’ı Ali Partal, Ak Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Rumeli Üniversitesi Prof. Dr. Salih Aynural, Avcılar İlçe Emniyet Müdürü ve bir çok ilçe Emniyet Müdürleri, özel harekatçılar ve görev yaptığı şube müdürleri olay yerine geldiler. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden genel olay yeri inceleme ekipleri, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ile birlikte olay yerinde inceleme yapmasının ardından Hakan Çalışkan'ın cenazesi Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürü Bilgi Aldı.

 İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan beraberindeki polislerle Silivri İlçe Emniyet binası girdi ve olay hakkında bilgi aldığı öğrenildi.  

Cenazesi Adli Tıp Kurumu’na Kaldırıldı.

Cumhuriyet savcısının olay yerinde ki incelemelerini tamamlaması ardından Hakan Çalışkan’nın  cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli tıp Morguna götürüldü.

Emniyet binasından inceleme yapan parmak izi tespit ve olay yeri inceleme şube müdürlüğü yapılan incelemelerin ardından olay yerinden ayrıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden Açıklama Yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosun Silivri İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta iken 31/7/2017 Pazartesi günü vefat eden 3. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın çalışma odasında sebebi henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı kendine ait beylik silahıyla intihat etmiş olduğu olay yeri incelemesinden sonra anlaşılmıştır.

Konu ile ilgili tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığınca devam etmekte olup, detaylı araştırma yapıldıktan sonra gerekli bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü  

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132