SİLİVRİ DE CHP’NİN 94. YILI KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisini 94. Kuruluş yıldönümü kutlaması Atatürk Anıtın da gerçekleşti.

SİLİVRİ DE CHP’NİN 94. YILI KUTLANDI
Silivri de ki kutlama programına Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Kadın Kolu ve Gençlik Başkanları katıldı. Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.

Silivri CHP ilçe başkanı Suna Göçengil günün anlam ve önemini belirten şu konuşmayı yaptı;

“Cumhuriyet Halk Partisi İlk Genel Başkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diyerek temellerini attığı partimizin 94. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Partimizde 1927 yılında partinin kuruluş ilkelerini oluşturan Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve laiklik Cumhuriyet Halk Partisi’nin 4 temel ilkesi olarak belirlendi. 1935 yılında Devrimcilik ve Devletçilik ilkeleri de eklenerek partimizin temel ilkeleri 6’ya çıkarıldı. Bu ilkeleri simgeleyen 6 ok da Cumhuriyet Halk Partisinin simgesi oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir. Savaşın hâkim olduğu bu zor günlerde ortaya çıkarak halkı örgütleyip kurtuluşu sağlamıştır. Kurulduğu günden bugüne Atatürk ilke ve devrimlerinin Cumhuriyetin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur.

Ülkemizde emperyalist düzenin ve saray zihniyetinin yıkılmadığı tek kale Cumhuriyet Halk Partisidir.  Türkiye Cumhuriyetini ve demokrasi kuran parti olarak ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefimizde aydınlık geleceği düşleyen halkımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle partimizin kuruluşunun 94. Yıldönümünü başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayata gözlerini yummuş tüm genel başkanlarımız İsmet İnönü’yü Bülent Ecevit’i şükranla anıyor, partimize emek veren tüm emekçilerimizi 9 Eylül ruhu yaşayan tüm yurtseverleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim. “Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132