SİLİVRİ CHP DE TOPLU ROZET TÖRENİ

Silivri Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü bu yıl 94.sünü kutladıkları partinin kuruluş yıl dönümünde önce sahilde atatürk Anıtı'na çelenk sundu ardında ilçe binasında toplanan CHp liler toplu rozet takma töreni gerçekleştirdi.

SİLİVRİ CHP DE TOPLU ROZET TÖRENİ
 İlçe Başkanı Suna Göçengil '' Beyler kusura bakmasın ama siyasi alanlarda ve partide en çok kadınlarımızın emeği var ve ben en başta onlara tüm emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum'' dedi.

Göçengil'in ardından söz alan Belediye Başkanı Özcan Işıklar geçmiş tarihten ve Cumhuriyet tarihinden örnekler vererek Lozan Antlaşmasına dikkat çeken Işıklar ''birileri hala Serv'i uygulamaya çalışıyor biz hala Atatürk'ün bize bıraktığı Cumhuriyet değerlerini korumaya devam ediyoruz'' dedi.

YILMAZER ''SİZ YOKSANIZ BİR EKSİĞİZ''

Silivri CHP kadın Kolu Başkanı Elif Yılmazer yaptığı konuşmasında 2017 yılında hala sokaklarda meydanlarda Demokrasi ve Adalet arıyor olmanın üzüntüsünü dile getirerek sözlerine söyle devam etti.

İyi Yönetilmeyen Türkiye’de Kadın olmanın ne denli zor olduğunu hepimiz biliyoruz

Kadına yönelik yapılan erkek egemen baskıların, tacizlerin, işlenen kadın cinayetlerinin gölgesinde eşitlik ve Demokrasi mücadelesi vermek olduğunun farkındayız.

Kadının her alanda, her şekilde şiddetten korunması için yasalar ve alınan önlemler yeterli değil. Tersine yetkililer tarafından cinsiyet ayrımcılığını körükleyen, kadını kısıtlayıcı tehditkar söylemler her geçen gün artıyor.

AGUSTOS AYINDA DA KADINA YAPILAN ŞİDDET DEVAM ETTİ

Yeni açıklanan verilere göre sadece ağustos ayında; 27 kadın öldürüldü 26 çocuk cinsel istismara uğradı, 35 kadın cinsel şiddete maruz kaldı, 4 kadının yaşam tarzına müdahale edildi. Bunlar kayda geçenler, ya peki  geçmeyenler.

Kadını eşit yurttaş görmeyip devletin her kademesinde dile getirilmesi, yaşadığımız olumsuzluk ve kadını eve kapatmaya hedefleyen zihniyetler, mahalle baskıları bu ülkede kadın olarak yaşamayı giderek zor hale getiriyor. Ve bu ülkede kadınların yaşadıkları bu kadarla sınırlı değil. Kadınların iliklerine kadar hissettiği başka acılar da var.

Artık eskisi kadar medya da yer verilmeyen ama neredeyse her gün vatanın dört bir yanında teröre kurban verdiğimiz evlatlarımızın yüreğimizi dağlayan acıları gibi. Tarihi, kültürel, dini ve milli değerlerimizin ve bilimin yok sayıldığı eğitim sistemi ile birlikte cemaatlerin ve tarikatların elinde geleceği yok edilen çocuklarımızın acıları gibi.

İşsizliğin hat safhada olduğu, gitgide yoksullaşan memlekette çarşıda, pazarda, markette, evlerimizin mutfaklarında kendini hissettiren maddi sıkıntılar her geçen gün daha da dibe vuran Ekonominin acısı gibi.

Biz bu sıkıntıları bütün ağırlığı ile omuzlarımızda hissediyoruz ve bizim yaşam hakkımızı elimizden alanlarla mücadelemizi omuz omuza sürdürerek, bu yükü birlikte göğüslemek ve çocuklarımızın geleceğini birlikte inşa etmeye kararlıyız.

Bu bağlamda partimizin 94. Kuruluş Yıldönümünde Kadın Kolları Genel merkezimizin başlattığı kadın üyelerimizin sayısının arttırılması ile ilgili “ İktidar yoluna yol arkadaşımla çıkıyorum” projesi kapsamında siz değerli yol arkadaşlarımıza bir çağrıda bulunduk. Bu çağrıya kulak verip aramızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyoruz.

Aramıza yeni katılan ve siyasetle yeni tanışan kız kardeşlerimize yolumuz uzun ve engebeli gelebilir. Ama ortak değerlere inanmak ve bu yolda mücadele etmekle aşılmayacak güçlük yoktur.

Şunu unutmayın ki Kadın kolları bir yan yol, yardım derneği değildir. Kadın Kolları bu örgütün tam da ortasında omurgadır, gövdedir.

Bunun bilince ve sorumluluğu ile mücadelemize devam etmeliyiz. Bizler Türk Anasıyız! Bu millete Uğur Mumcular, Deniz Gezmişler, Mustafa Kemaller verdik. Ve ne mutlu ki bize Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisini Kuran Ulu Önderimizin altı okunun altında toplandık. Ve o altı oku bir gün gelecek yüreği kirli olan hainlerin yüreğine sağlayacağız. Ve bu konuda insanca bir yaşamın yeşermesi için mücadele veren biz kadınlar başaracağız.

Kadın örgütü olarak Aklımız vicdanımız ve bu vatanı birlik ve beraberlik içerisinde yılmadan korkmadan ve sinmeden korumaya devam edeceğiz. 9 Eylül 1923’ten beri kandırmadık, kandırılmadık. Bizler emekleyerek yürümeyi, yürüyerek koşmayı, emek vererek kazanmayı görev edindik.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan ve küllerinden yeniden doğan bu ülkede Cumhuriyetin, çağdaşlığın, özgürlüklerin, Demokrasinin ve Adaletin son günlerde de görüldüğü gibi yegane savunucusu olan, mensubu olmaktan guru duyduğum partimizin 94. Yaşı Kutlu Olsun.

Her zaman Şükran, minnet ve özlemle andığımız başta kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm genel başkanlarımıza, bugüne kadar emeği geçen parti büyüklerime, emekçi arkadaşlarıma, kardeşlerime, Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren herkese selam olsun.

''Siz yoksanız bir eksiğiz'', diyerek CHP ye gönül vermiş bütün kadınları partiye üye olmaya ve partilerine destek vermeye çağırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132