Silivri Bulgaristan Göçmenleri Derneginden AKP li Yöneticiye Sert Tepki

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Dernegi Başkanı Beyzat Bedel AKP li yöneticinin yapmış olduğu açıklama sert cevap verdi

Silivri Bulgaristan Göçmenleri Derneginden AKP li Yöneticiye Sert Tepki
 AKP Başiskele İlçe Yöneticisi Süleyman Özkaraaslan, Bulgar ve Yunan göçmenlerini Suriyelilerle aynı kefeye koyarak, "Var mısınız, Bulgarlar ve Selanik dönmelerini ve Ermenileri, Suriyelilerle beraber gönderelim çomarlar" ifadelerini kullanan bir görseli paylaştı.

AKP Başiskele İlçe Yöneticisi, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Süleyman Özkaraaslan sosyal medya hesabı üzerinden ilginç bir paylaşıma imza attı. Özkaraaslan paylaşımında Bulgar ve Yunan göçmenleri, Suriyelilerle beraber göndermeyi teklif etti. 

“1989’da gelen Bulgarları, 1950’de gelen Selanik dönmelerini, 100 bin kaçak Ermeni’yi Suriyelilerle birlikte gönderelim. Var mısınız çomarlar” diyen bir görseli paylaşan Özkaraaslan’ın hareket, tartışma yarattı. 


Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı'n dan sert tepki

 Dernek Başkanı Beyzat Bedel sosyal medya hesapları üzerinden yazılı açıklama yaparak sert şekilde eleştirdi.

İşte o açıklama:


AK Partinin Kocaeli / Başiskele ilçe başkan yardımcısı Süleyman ÖZKARAASLAN’ın “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin Kaçak Ermeni’yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” şeklindeki paylaşımı, kifayetsizliğin, çapsızlığın ve ciddiyetsizliğin kanıtıdır.

Daha sonra bunu silip “ben ironi yaptım, özür dilerim” demesi hiçbir anlam ifade etmez.

Biz ne Bulgarız ne ortodoks hristiyanıyız, Elhamdulillah Müslüman Türküz.....
AK Parti yönetimini camiamızı rencide eden bu densizlik karşısında tavır göstermeye davet ediyoruz.

Beyzat BEDEL
Silivri Bulgaristan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132