SEÇİMDEN SONRA CEZA YAĞMAYA BAŞLADI

İstanbul D100 kara yolu ve Takirdağ- Malkara- İpsala yolu üzerinde seçimlerden sonra araç sürücülerine yağmur gibi trafik cezaları yağmaya başladı.

SEÇİMDEN SONRA CEZA YAĞMAYA BAŞLADI
 TEM oto yolunun mesafeyi uzatması ve ücretli olması sebebiyle E5 (D100) karayolu'nu kullanan araç sürücüleri yol kenarlarında ve yol üstünde kurulu olan trafik camera sisteminleri artık EDS grevi görmeye başladı.
 
Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sonrası  İstanbul'un ve ilçelerinin giriş çıkışlarına yerleştirilen plaka tanıma sistem olarak kurulan cameralar artık farklı görevler içeriyor.


4 yıl önce kurulan bu güvenlik cameraları artık, emniyet kemeri, telefonla konuşma ve hız limit aşımı cezalarını da araç sürücülerine kesmeye başladı.


En düşük cezanın 234 TL den başlaması ve Nisan ve Mayıs aylarında kesilen cezaların Temmuz ayında vatandaşa yollanması ise tepkilere neden oldu.  


Cezaların ellerine ulaştığı araç sürücüleri  diğer araç sürücülerini uyararak ''D100 kara yolunda iki kamera mesafesi arasındaki hızınızı yükseltmeyin artık aradaki mesafeyi kaç dakikada gitiğnizi hasaplıyorlar ve size cezayı yolluyorlar'' dediler.


Yani EDS veya yol üstü kameralarını görünce yavaşlamanız araç sürücülerini cezdan kurtarmıyor. İlk camera ve ikinci camera arasındaki mesafe hızını sistem otomatik hesaplıyor ve kayıtlı adresinize cezayı yolluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132