Mimar Sinan Köprüsü'nde son aşama...

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, tarihi Mimar Sinan Köprüsünde son aşamaya gelindiğini ve köprünün yakın bir zamanda hizmete açılacağını duyurdu.

Mimar Sinan Köprüsü'nde son aşama...

 Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İstanbul Valiliği tarafından restore edilen 32 gözlü tarihi Mimar Sinan Köprüsünde çalışmaların sona geldiğini açıkladı. Silivri Belediyesi tarafından doğu-batı köprübaşı yol bağlantı imalatlarının devam ettiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Çalışmalarının tamamlanmasının ardından yakın bir zamanda Mimar Sinan Köprüsü hizmete açılacak. Varlıkları ile ilçemize değer katan ata yadigârı tarihi eserlerimize sahip çıkmaya, onları yaşatmaya ve Silivri’yi tarihi ile buluşturmaya devam ediyoruz.” dedi.


 
“SİLİVRİ’Yİ TARİHİ İLE BULUŞTURMA DEVAM EDİYORUZ”

 Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, tarihi eserlere sahip çıkmanın önemini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Uzun süredir yaya trafiğine kapalı olan ve Silivri’mizin tarihi simgelerinden biri olan Mimar Sinan Köprümüzün hak ettiği değere kavuşması için birçok girişimde bulunduk. İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ile yaptığımız istişareler neticesinde başlayan ve büyük bir titizlikle yürütülen restore çalışmalarında sona gelindi. Bu süreç içerisinde birçok kurumun eş zamanlı olarak çalışması için çok çaba sarf ettik. Silivri Belediyesi olarak köprümüzün doğu-batı köprübaşı yol bağlantı çalışmalarını yapıyoruz. Çok yakın bir zamanda buradaki çalışmalarımızı tamamlayıp kullanıma hazır hale getirmiş olacağız. Varlıkları ile ilçemize değer katan ata yadigârı tarihi eserlerimize sahip çıkmaya, onları yaşatmaya ve Silivri’yi tarihi ile buluşturmaya devam ediyoruz.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132