Meteoroloji'den İstanbullulara Uyarı: Akşam Saatlerinde Yağmur Geliyor

Meteoroloji, İstanbul'da gün içerisinde çisenti şeklinde görülecek olan yağışın, akşam saatlerinden itibaren yağmura dönüşeceği konusunda uyardı.

Meteoroloji'den İstanbullulara Uyarı: Akşam Saatlerinde Yağmur Geliyor
 İstanbul'da gün içerisinde hafif çisenti şeklinde görülecek yağışların akşam saatlerinden itibaren ise yağmur şeklinde etkili olması beklenirken, hava sıcaklıklarının yarından itibaren kademe kademe artarak tekrardan mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

YAĞMUR, SAĞANAK VE KAR GELİYOR


Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava durumu bugün şöyle. Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu,  Marmara'nın doğusu,  Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu,  Kütahya,  Eskişehir ve  Elazığ çevreleri ile  Ankara'nın kuzey kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Karadeniz kıyı kesimi ile  Marmara'nın doğusunda yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların  Rize ve  Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı,  Marmara'nın batısı ve Kıyı  Ege'de 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve batı yönlerden,  Marmara ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun güneydoğusu,  Doğu Akdeniz'in iç kesimleri,  Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Kaynak: sondakika.com

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132