KAYMAKAM PARTAL'DAN 100. YIL VE GENÇLERE ANLAMLI MESAJ

Silivri Kaymakamı Ali Partal Milli mücadelenin il meşalesi'nin yakıldığı 19 mayıs 1919 yılının 100. yıl kutlamalarında gençlerin önemine vurgu yaparak gelecek gençlere emanet mesajı verdi. '' Gençlerimiz durmaksızın çalışmalı hedefe ulaşmalı''

KAYMAKAM PARTAL'DAN 100. YIL VE GENÇLERE ANLAMLI MESAJ

 Silivri İlçe Kaymakamı Ali Partal da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bundan tam 100 yıl önce 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Samsun’a çıktı. Kurtuluş Savaşı’nın ilk meşalesi burada yakıldı. Aynı zamanda Cumhuriyetimizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri burada atıldı. Bu anlamlı ve özel günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençlerimize armağan etti.

Atatürk gençlerimize çağdaş, uygarlık düzeyine ulaşması için hedef gösterdi. Gençlerimiz de durmaksızın çalışmalı, bu hedefe ulaşmalıdır. Sanatta, kültürde, bilimde teknolojide devamlı ilerlemedir. Bizlerde bu gençlerimize her zaman sahip çıkacağız. Onların önlerini açacağız. Ben gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı, milleti, bayrağı için şehit düşen, canlarını feda eden askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Muhterem gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle hepinizin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum. Ramazan’ın ülkemize, bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah sofralarımız bereketli olur, oruçlarımız kabul olur.
Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Silivri Belediyemize ve Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz beye de teşekkürlerimi sunuyorum.” 


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132