İşverenlerin Sigorta Prim Ödemelerinin Süresi Bu Hafta Doluyor

Asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerin 2016 Aralık ayına ait sigorta prim ödemelerinin süresinin ekimde dolduğunu ifade eden SGK yetkilileri vatandaşları uyardı.

İşverenlerin Sigorta Prim Ödemelerinin Süresi Bu Hafta Doluyor
 Sosyal Güvenlik KurumuSGK)  Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, ertelenen  SGKprim ödemeleri için tarih uyarısında bulundu. Karaca konuşmasında "Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. İşverenlerin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları için prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesi gerekmektedir" dedi.


"PRİM TEŞVİKLERİNDEN MAHRUM KALACAKLAR"

Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, "Süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin halihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalacaktır. Bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir" diye konuştu.

Kaynak :
 sondakika.com

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132