İstanbul'da Yıllar Sonra İlk Kez Aralık Ayının Başında Kar Yağacak

İstanbul'da bugün gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. Böylece uzun yıllar sonra ilk kez İstanbul'a aralık ayının ilk haftasında kar yağmış olacak.

İstanbul'da Yıllar Sonra İlk Kez Aralık Ayının Başında Kar Yağacak
 Türkiye hafta başı itibariyle Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girdi. İstanbul'da dün başlayan yağışlı havanın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur şeklinde görülmesi, yarın da devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise hızla soğuyarak 10 derecelerin altına gerilemesi bekleniyor.

Yarın itibariyle sadece İstanbul'da değil yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı etkisini gösterecek.

İSTANBUL'UN YÜKSEK KESİMLERİNDE KAR

Prof. Dr. Orhan Şen Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Salı gecesi İstanbul'un yüksek kesimleri kar ile tanışır. Alçak bölgeler de karla karışık yağmur olur" dedi.

Kar sonrası ulaşım problemlerine de dikkat çeken Şen, "Yağan kar her zaman problem olmuştur. Bu nedenle İstanbul'un yüksek kesimlerinde ulaşımda problem yaşanmaması için gece trafiğe çıkılmaması gerekir." uyarısında bulundu.

UZUN YILLAR SONRA İLK DEFA ARALIK AYININ İLK HAFTASI KAR YAĞACAK

Cuma gününden itibaren sıcaklıkların yeniden artacağını söyleyen Şen, "Uzun yıllardan sonra ilk defa İstanbul'a Aralık ayının ilk haftasında kar yağacak. Bu sene kar yağışının fazla olacağını öngörmüştük, gerçekleşeceğe benziyor" dedi.


sondakika.com

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132