İstanbul'da Yağmur Öğleden Sonra Şiddetlenecek! Metrekareye 50 Kilogram Yağış Düşecek

İstanbul'da etkili olan yağmur, bugün öğleden sonra şiddetini artıracak. Metrekareye 25-50 kilogram yağış düşmesi beklenirken, vatandaşlara 'tedbirli olun' uyarısı yapıldı.

İstanbul'da Yağmur Öğleden Sonra Şiddetlenecek! Metrekareye 50 Kilogram Yağış Düşecek
 Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre  İstanbul'da etkili olan yağmur, öğleden sonra etkisini arttıracak.  İstanbul'da metrekaraye 25-50 kilogram yağış beklendiği ve vatandaşların tedbirli olması gerektiği belirtildi.


''MEYDANA GELEBİLECEK OLUMSUZLUKLARA KARŞI TEDBİRLİ OLUNMALI''

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada; "Bugün  İstanbul'da beklenen sağanak yağışların öğleden sonra etkisini artıracağı ve gece yarısına kadar kuvvetli poyraz ile birlikte metrekareye 25-50 kilogram yağış düşeceği tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor" denildi.

İBB: KRİTİK NOKTALARA EKİP YERLEŞTİRİLİYOR

İBB'den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiler doğrultusunda yarın  İstanbul'un genelinde öğle saatlerinden itibaren beklenen sağanağın perşembe sabahına kadar aralıklarla kuvvetli yağacağı tahmin ediliyor.

Yağışla birlikte rüzgârın da kuzeyli yönlerden yer yer fırtınamsı (30 ila 60 km/s) şekilde eseceği,  
Fatih, Unkapanı,  Maltepe,  Sultanbeyli,  Tuzla,  Beşiktaş,  Üsküdar,  Sarıyer bölgelerinde etkili olması bekleniyor.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler AKOM koordinasyonunda muhtemel su taşkınlarına karşı tedbirlerini alıp ekiplerini kritik noktalara yerleştiriyor."

Kaynak : sondakika.com

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132