IŞIKLAR: ''Bu Bir Darbedir'' Dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde konuşan Işıklar '' Bu bir darbedir'' dedi.

IŞIKLAR: ''Bu Bir Darbedir'' Dedi.
15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Silivri de düzenlenen programda konuşan CHP'li  Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Ugur Mumcu meydanında toplanan vatandaşlara hitaben yaptıgı konuşmada gerçekleşen olayın bir darbe oldugunu belirtti.

O geceyi bütün kurum amirleri ile beraber atlattık.

 
Öncelikle 15 Temmuz gecesinde 249 Şehidimize Allahtan rahmet 2000 civarı gazimize de ailelerine sabırlar huzur ve uzun ömürler nasip etmesini temenni ediyorum.


Burada bu meydanda hep birlikte konuşmuştuk.  Bir mesaj atmıştım ''nereden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin darbelere karşıyız'' diye. 

Darbe gecesi Kaymakamlığa gittiğimizde emniyet güçlerimizle jandarma komutanımızla büyük bir mücadeleyle gece saat 11'den sabaha kadar olan heyecanlarını sabırlarını hep birlikte yaşadık.


IŞIKLAR: Bu bir darbedir..

 Bu bir darbedir hain bir plandır bunda hiç birimizin bir tereddütü yok. Bu soysuz darbe'nin neden bu tarihlerde ve dönemlerde çıktığının tanımını iyi yaparsak her şer de bir hayır var derken o şer den hayrı nasıl çıkabileceğimizi daha kolay buluruz. 


Bu toprakların 1400 yıldır sahibiyiz, kiracısı değiliz, kabile devleti hiç değiliz. 


Biz 1071 den bu yana bu toprakların üzerinde 5000 yıllık kadim bir milletin, Anadolu hümanizmini bütün dünyaya yayan güneş doğudan doğar diyen bir milleyete sahibiz biz. 


İnsan sevgisinin yeşerdiği bu topraklara 3 tane hain'in gelerek bu topraklara girilmesine izin verilecek kadar bir gaflet içerisinde olduklarını gördük. 


Başkanımızın dediği gibi darbe dönemi bitti, kendi iradesine kendi milleyitine sahip çıkabilmenin genlerine sahip olduğunu gösterdik. 


Bizim bizden başka dostumuzun olmadığını gösterdi. Daha çok bir arada olacağız. Bir arada olacağız eğitimimizi ekonomizi devlet yönetimimizi, ibadetini yapmış millet olarak milli değerlerimize, hem geleneklerimize göreneklerimize sahip çıkarak hem de bu topraklar üzerinde yaşatacağız. Bu ülkeyi bu milleti sonsuza dek yaşatacağız.özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132