Göçengil: Sonuç Yok Hükmündedir

Göçengil: Sonuç Yok Hükmündedir
 Hafta sonu kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk sunma töreninin ardında Atatürk Anıtı'na çelenk bırakan Silivri CHP ilçe Başkanı Suna Göçengil bir konuşma yaparak Ulusal Eğemenliğe, Cumhuriyet değerlerine ve Demokrasiye sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan Göçengil, Referandumda ortaya çıkan sonuç yok hükmündedir dedi.

Göçengil Sonuç Yok Hükmündedir.

23 Nisan ülkemizin karanlıktan çıktığı işgal ve tutsaklık zincirlerini kırdığı, kendi geleceğini kendi yazmaya başladığı gündür. 23 Nisan milletimizin egemenliğe sahip oldukça özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi birlik ve birliğimin teminatı çocuklarımızın geleceğinin sigortasıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. 

Bugün bir kez daha görevimiz cumhuriyete demokrasiye ve milli egemenliğe sahip çıkmaktır. 16 Nisan tarihinde halk oylamasına sunulan, egemenliğin milletten alınarak saraya verilmesine, demokrasinin yok edilerek tek bir adam rejiminin kurulmasına imkan veren teklif halkımızın en az yarısının Hayır diyen sesiyle karşı karşıya kalmıştır.

YSK almış olduğu kurulsuz karar ile, bütün dünyanın gözü önünde ve halkımızın gözü önünde darbe bulmuştur. Seçim güvenliğini sağlamak ile görevli YSK, 49 Milyon oy kullanan vatandaşlarımızın gerçek iradesini ortaya çıkmasını engellemiş, hukuk dışı yöntemlerle milli iradeyi gasp etmeye çalışmıştır.

Hukuk dışı yöntemlerle anayasa üretilemez. Oldu bittiye getirerek toplumsal bir sözleşme dayatılamaz. Halkının yarısının onay vermediği bir anayasa yürürlüğe girilemez. 16 Nisan tarihinde yapılan halk oylaması gayri meşru YSK’nın anayasaya ve kanuna ayrı kararıyla ortaya çıkan sonuç yok hükmündedir.


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 17:05

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132