Gaziler Derneğinden 15 Temmuz Açıklaması

Silivri Muharip Gaziler derneği 15 temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklama yaptı.

Gaziler Derneğinden 15 Temmuz Açıklaması
 Silivri Muharip Gaziler Derneği'nin yaptığı 15 temmuzla ilgili açıklaması şu şekilde;

Başta MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmak üzere ebediyete göçmüş tüm şehit ve gazilerimizi, 15 Temmuz günü, ülkeyi karanlığa itmeye çalışan vatan hainlerinin şehit ettiği o güzel insanlarımızı minnet ile anıyorum. Ruhları şad olsun.
Bu hainlere karşı üstün bir başarı sergileyen Askerlerimizden, polisimizden, kahraman Türk Halkından Allah razı olsun.

Türk milleti 20. asırda üç büyük zafere imza attı; Çanakkale zafer, Kurtuluş savaşı, ve Kıbrıs Barış Harekatı. 21. yüzyılın ilk zaferi ise 15 Temmuz şanlı direnişi oldu. Türk milletinin birliğine ve bütünlüğüne kasteden 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 365 gün geçti. 5 bin yıllık tarihi boyunca asya, avrupa ve afrikanın sayısız noktasında nice zaferlere imza atan, nice destanlar yazan Türk Milleti geçtiğimiz yıl 15 Temmuzu 16 temmuza bağlayan Cumhuriyet Tarihinin o, en uzun gecesinde, dünya tarihinde eşi, emsali görülmeyen bir zafere daha imza attı.

1948 yılından bu yana dünyada 460 civarında darbe oldu. Bu darbelerin hiçbiri halkın sokaklara dökülmesiyle engellenmedi. İlk kez Türk Milleti; kanlı bir askeri darbe girişimini, sokaklara çıkışıyla, bedenini Tanklara siper etmesiyle önlendi. Tıpkı dedelerimizin, dönemin süper güçleri Fransızlara ve İngilizlere Çanakkaleyi dar ettiği gibi, 15 Temmuzda da Türk Milleti Meydanları, sokakları darbeci hainlere dar etti. Nasıl ki Kurtuluş savaşı boyunca işgalci  Fransızlar, İngilizler ve Yunanlılar Anadolu Topraklarında teneffüs edecek hava bulamadıysa 15 Temmuz geceside FETÖ'cü hainler, her noktası Şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda umduklarını bulamadılar.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıl dönümünde Yüce Mevladan bir daha ülkemize böyle günler yaşatmamasını diliyor saygılar sunuyorum. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132