Ekrem İmamoğlu Silivri'de halka seslendi

Ekrem İmamoğlu Silivri'de halka seslendi
 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Silivri'de vatandaşlara hitap etti.

Silivri'deki konuşmasında İmamoğlu, esas anketin pazar günü sandıkta yapılacağını, rehavete kapılmamak gerektiğini söyledi.

"Tatilde olanları arayın, gelsinler. Özledim onları." diyen İmamoğlu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile çıktığı ortak canlı yayına ilişkin şunları söyledi:

"Her koşulu kendi belirledi. Talimat verir gibi, 'O olsun, şu olsun…' dedi. Ben hiç konuşmadım. İş oldu, bitti, 'Yok efendim otelde gizli görüşme yapmışım Taksim'in göbeğinde. Allah bunlara akıl versin. Ortak yayında dedim ki, 'Tüm özgün ve özgür irademle size teşekkür ediyorum.' Birkaç dakika düşündü sonra teşekkür etti. Teşekkür etmek için bile izin almak zorunda, İstanbul'u nasıl yöneteceksin?" 

İmamoğlu, Silivri'deki konuşmasını şöyle tamamladı:

"Milletin iradesine karşı duracak kişi, henüz anasının karnından doğmadı, doğmayacak. Hiç kimse bizi tehdit etmeye kalkmasın. Gerek de yok. Millet de yutmuyor onu zaten. Millet, hizmet edene bakıyor. Bu şehrin ve bu ülkenin nimetlerini, bir avuç insana yollayanların yarattığı israf dünyasını yıkacağız. Tasarruf dünyası yaratacağız. Ve biz, paylaşacağız. Eşitlik, özgürlük getireceğiz ve bu şehre hak, hukuk, adalet getireceğiz.''

- "6,5 milyon liradan dolayı Sayıştay'a ifade verdim, yargılanma yok" 

İmamoğlu, Silivri'deki konuşmasının ardından Büyükçekmece'de halka hitap etti. 


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132