CHP İL BAŞKANINDAN SİLİVRİ SİAD'A ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Silivri’de Partisinin ilçe başkanlığını ve Silivri İş Adamları derneği (SİAD) ziyaret etti.

CHP İL BAŞKANINDAN SİLİVRİ SİAD'A ZİYARET

 İlk olarak CHP ilçe başkanlığını ziyaret eden Cemal Canpolat İlçe başkanı Suna Göçengil ile Kadın kolları başkanı Elif Yılmazer’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP’liler daha sonra Silivri İş Adamları derneği (SİAD) Başkanı Hakan Kocabaş ve iş adamlarıyla bir araya geldi.


(CHP) İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolatın ziyaretine Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP ilçe Başkanı Suna Göçengil, Kadın Kolları Başkanı Elif Yılmazer, partililer, Meclis üyeleri katıldı.


Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat son 15 - 20 yılın rakamsal verilerini paylaştı. 
Sanayinin ve iş dünyasının son 15 yılda nekadar geriye gittiğini çok büyük kurumsal firmalarının ve sanayi devlerinin birer birer kapandığına da değinen Canpolat, Türkiye'nin milli gelir kaynaklarının yok pahasına özelleştirildiğini ve devir alan firmaları nasıl ciddi kar elde ettigini anlattı. 


Son 15 yılda Doğu ve Güneydoğu'ya teşfikler yapıldı, kimi bu teşfikleri alıp iş yapmadan kapatıp gitti kimi iş yapmaya çalışırken terör tarafından yakılıp yıkıldı. Terörü bitirmeden istediğin kadar teşfik ver bir işe yaramaz.
1991 yılında 360 tane fabrika güney doğuda çalışıyordu şimdi neredeyse hepsi kapalı.
Her ülke kendi çıkarlarına göre hareket eder bizde öyleyiz. Türkiyenin çıkarları ve bekaası için her türlü hükümetin yanındayız ayrıca terör konusunda da atılacak her türlü adımda hükümete destek vermeye yanında olmaya hazırız. Bunu genel merkezimizde genel başkanımızda herzaman söylemiştir.


Bu referanduma giderken tarafımız belli hayır kullanacağız, esas bu sorun sizin bizim hepimizin geleceğinin sorunudur. Siyasi düşünce gözetmeksizin sağcı solcu ne olursa olsun bu ülkede beraber yaşayacağız. Birlikte yaşayacağımız değerleri daha çok ön plana çıkarmamız lazım, sevgiyi, hoşgörüyü öne çıkarmamız lazım. Bir birimizin hatalarını eksiklerini aramak yerine bir birimizi desteklememiz lazım.


Bin yıldır bu topraklarda Karadenizlisi, Gürcüsü, Alevisi, Sunnisi ile hep birlikte yaşadık hiç bir zaman etnik kavgamız olmadı, sadece bu ülkede yaşayan insanların sistemle kavgaları oldu. Biz ne Irak'a benzeriz, Araplara benzeriz, ne Suriyelilere benzeriz, bu ülkenin güzelliği Yunus'un Mevlana'nın hoş gürüsünü,sevgisinin anlayışıdır İslam dininin hoş görüsünü en iyi yaşayan ülkeyiz.


Bu referandumda hayır çıkması bence Başbakanın ve Sayın Cumhurbaşkanının işine gelecek, çünki Başbakan yerinde kalacak Cumhurbaşkanı yerinde kalacak Parlamento yerinde kalacak, bütün yetkiler yine tüm kişi ve kurumlarda kalacak yetki yine millette kalacak. Parlamentonun eksik noktalarını bütün siyasi partiler birleşerek beraber çözecek.


Bu refarandum herhangi bir parti meselesi değildir bu referandum inancın meselesi değildir.
Bu referandumda evet de çıksa hayır da çıksa Genel Başkanımızın dediği gibi başımızın üstünde yeri var ve kimseyi eleştirecek ayrıştıracak durumda da değiliz. Bizim görevimiz sadece bunları sizinle paylaşmak bizleri bu gün burada agırlayan Silivri Siad Başkanımıza ve siz sanayicilerimize çok teşekkür ederiz.


HAKAN KOCABAŞ DAN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU.


CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolatın ardından söz alan Siad Başkanı Hakan Kocabaş; Çok güzel şeyler söylediniz bizim için önemli olan birlik ve beraberliğimizdir.  Ama şunu özellikle söylemek isterim ki bu gün ki birlik beraberliğimizin temel ağacı, milleti birlikte tutanda ayıranda siyasetçilerimizdir.


15 Temmuz sonrası Ak Partide, Cumhuriyet Halk Partiside, Milliyetçi Hareket Partiside bir bütün olarak dik durdular, milletimizin özlediği ve görmek istediği işte bu birlik ve beraberlikti.


Bu referandumun iş adamlarıyla sanayicilerle ilgisi olmadığını çok iyi biliyoruz ama önemli olan Anayasa değişikliği konusunda net ve düzgün bilgilendirilmelerin yapılmasıdır. Evet de çıkarsa hayırda çıkarsa çıkacak muhtemel sonuçları konuşmak gerekiyor dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132