CHP İBB Adayı Ekrem İMAMOĞLU Oldu

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

CHP İBB Adayı Ekrem İMAMOĞLU Oldu
 AK Parti’li Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’ndan istifa ettirilmesi sonrasında, İBB Meclis’i yeni başkanı seçecek. İBB Meclisi’nde toplam 309 üye bulunurken, bu üyelerin 179’u AKP'li, 127’si CHP’li, 2’si MHP’li, 1'i ise bağımsız.

Perşembe günü İBB Meclis üyelerinin yapacağı seçim öncesinde partilerin adayları da açıklanmaya başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı değerlendirmeler sonunda İstanbul adayının ismini belirledi.  CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.


ADAYLIK AÇIKLAMASI BUGÜN


CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanacağı basın toplantımız saat 11:00’de Taksim Elit World Otel’de gerçekleşecek.‬


İLÇE BAŞKANI TAŞKIN ÖZER DEN HAKLI VE GURULU DESTEK


CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer Sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na haklı ve gururlu bir paylaşımla ''sonuna kadar yanındayız'' mesajı ile destek verdi.


 ''Sevgili Başkanımız İBB Meclis üyeleri arasında gerçekleştirilecek seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilmiştir. Bu yolda sonuna kadar yanındayız, gururumuz Başkanımıza başarılar diliyor, bu başarıda katkısı olan CHP BEYLİKDÜZÜ İLÇE ÖRGÜTÜ üyeleri başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Yanyana omuz omuza birlik beraberlik içerisinde yürümeye devam edeceğiz''.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 12:22

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132