CHP 15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Çelenk Bıraktı

Silivri CHP İlçe Örgütü 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini anmak için Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

CHP 15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Çelenk Bıraktı
 Programa Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil ve yönetimi,Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Şehit Emre Sarıtaş'ın babası ve Partililer katıldı.

İlçe Başkanı Suna Göçengil bir basın açıklaması yaparak 15 Temmuzda yaşanan olaylarda parti ve görüş ayırımı yapılmadan herkesin darbenin karşısında yek vucut oldugunu belirtti.

Göçengil: Şehitlerimizi minnetle anıyoruz. 

Bu ülkeyi darbecilere de sivil faşistlere de teslim etmeyeceğiz,Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi çok önemli bir demokrasi sınavı verdik. Bir grup asker, ülke yönetimine el koymaya kalkarak halk iradesini ortadan kaldırma girişiminde bulundu. 
Parlamenter demokrasinin olmazsa olmazı olan halk iradesine yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Yaşanan olaylarda hayatını kaybeden tüm asker, polis ve sivil yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyor gazilerimizi şükran ve minnetle  anıyoruz. 


Tarihimizde demokrasimize yapılan darbe ve darbe girişimi örneklerine rastlamak mümkün, bu güne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen tüm darbeler başarısız olmuş sonunda halkımız mutlaka iradesini yönetime taşımayı başarmıştır. 
Darbeler toplum hafızamızda geri dönülemez izler bırakmış elim hadiselerdir, çünkü halka rağmen yapılan hiç bir girişim ne Türkiye’de ne de dünyada kalıcı bir huzuru ve barışı getirmedi getirmeyecektir.


 Demokrasi bir muhalefet rejimidir, darbe ise her türlü muhalefetin ortadan kaldırıldığı baskıcı ve tek sesli bir iktidarı yaratır. Darbeler hangi amaçla kimler tarafından yapılırsa yapılsın demokrasiyi askıya alan ve totaliter bir rejim için kapı aralayan olaylardır. 

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karşı halkımız hangi partiden olursa olsun toplumsal iradeye sahip çıkmış, askeri darbeye karşı yek vücut olmuştur. 

Hukukun üstünlüğünün egemen olduğu bir Türkiye için sivil ya da askeri hiç bir tepeden inmeci anlayışa boyun eğmeyeceğiz. 

Halkımıza olan derin inancımızla tam demokratik bir ülke yolunda mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz.

Toplumsal yaşam ve demokrasi için her bir bireyin temsil hakkını ısrarla savunan Cumhuriyet Halk Partisi olarak halk iradesini yok sayan darbeci zihniyeti bir kez daha lanetliyoruz dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132