ATATÜRK'E HAKARET SOYSUZLUKTUR

Silivri Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Özkök son günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk için yapılan hakarete sessiz kalmayarak yazılı bir açıklama yaptı.

ATATÜRK'E HAKARET SOYSUZLUKTUR
 Ülkücü gençlik olarak Atatürk’e ve onun milli mücadelesine sahip çıkarak, namus kavramından anlamayan bazı insanların Atatürk’e iftira ve hakaret etmesinin kabul edilemeyeceğine vurgu yapan Özkök’ün yaptığı açıklama şöyle:

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e hakaret edenlerin profillerine bir bakmak gerek.

Kaldı ki Türk ve Müslüman olduğunu iddia eden hiç kimse Atatürk'e hakaret edemez etmemeli neden mi?

Basit birkaç örnek; Mehmet Akif Ersoy'un "Bülbül" şiiri şöyle biter; "Dolaşsın sonra, İslâm'ın harem-gâhında nâ-mahrem...

Benim hakkım, sus ey bülbül, senin hakkın değil mâtem!" Akif bu satırları Yunan tarafından işgalin Bursa'ya kadar gelmesi üzerine yazmıştı.

Yunan işgalinde Osman Gazi'nin Türbesi Yunan işgal generallerinin hatıra ve intikam fotoğrafı çektirmek için uğrak yeriydi.

Kurtuluş savaşı Türklüğün ölüm kalım savaşı olduğu kadar aynı zamanda namusunu kurtarma mücadelesi idi.

Namusunun ne olduğunu bilmeyenler bir milletin İstiklal ve iffetini İngiliz'e, Yunan'a peşkeş çekeni atası olarak kabul ederken düşmanı def eden tarihini, şerefini, namusunu, İstiklal ve istikbalini kurtaran insana elbette iftira atar ve hakaret eder.

Ülkücü Türk gençliği olarak Atamız'ın emrinde ve izinde olduğumuzu kesin bir kararlılık içerisinde bir kez daha ifade ediyoruz.

TÜRK'ÜZ TÜRKÇÜYÜZ ATATÜRKÇÜYÜZ.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 01:04

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132