Arakan zulmü Silivri'de protesto edildi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Silivri Şubesi tarafından Arakan’a destek amacıyla bir basın açıklaması yapıldı.

Arakan zulmü Silivri'de protesto edildi
 Silivri Müftüsü İdris Çakmakaş, TÜVGA Silivri Şube Başkanı Salim Çavdar, Silivri Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Yetgin Çavdar ve kalabalık bir grubun katıldığı eylem sırasında Arakan’daki Müslümanlara yapılan zulüm kınanarak şu bildiri okundu: Akşam namazı sonrasında Uğur Mumcu meydanında toplanan TÜGVA üyeleri ile Silivri İnisiyatif platformu üyeleri basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada “Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde cereyan eden ve şiddeti giderek artan zulmün artık dayanılacak hali kalmamıştır. Son 1 asırdır batı dünyası tarafından merhamet ve aydınlanma felsefesi olarak lanse edilen "Budizm" dinine mensup eli kanlı teröristler; geçtiğimiz 5 gün içerisinde 3.000'i aşkın çocuk, kadın ve yaşlıyı, kısaca herhangi bir ayrım gözetmeksizin masum Müslüman bir halkı hunharca katlettiler.

Müslüman coğrafyanın zengin yeraltı ve yer üstü kaynaklarını 3 asırdır sömüren ve kan gölüne dönen bu coğrafyalarda tetiği sıkan elin aynı güç odaklarının desteğini aldığını biliyoruz. Filistin’de, Suriye’de, Moro’da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken; terör ve İslam kelimelerinin aynı cümlede zikredilmesinin, vahşi ve sinsi bir medeniyetin kullanışlı maşalarının yaşanan vahşete meşruiyet sağlaması amacıyla tasarladığı algı operasyonunun bir parçası olduğunu çok iyi biliyoruz.

Sömürgeci ülkeler ilkel, barbar ve bencilce davranarak; İslam düşmanlığı odaklı yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedirler. Haz ve tüketime endeksli, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz.”

PROVAKASYONU POLİS ENGELLEDİ

Daha sonra Silivri Müftüsü İdris Çakmakaş tarafından dua edindi. Bu sırada grubu provake etmeye çalışan ve “Müslümanlar IŞİD” diye bağıran iki kadın İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132