Ali Partal "Unutmayacağız, unutturmayacağız"

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Silivri Kaymakam’ı Ali Partal Uğur Mumcu meydanın da toplanan vatandaşlara milli birlik ve beraberliğe dikkat çeken konuşma yaptı.

Ali Partal "Unutmayacağız, unutturmayacağız"

 “Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Milli beraberlik ruhunu gelecek nesillere aktarmak için unutmayacağız unutturmayacağız. Aziz milletin ülkesine iradesine kararlı bir şekilde karşı çıkmasında tankları topları tüfekleri uçakları da işe yaramamıştır. bu düşmanlara karşı güçlü duruşumuzu devam ettireceğiz.

Bizim tarihimiz şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla doludur. Malazgirt’te İstanbul’un fethinde Çanakkale de kurtuluş savaşında Kıbrıs’ta ve terörle mücadelemizde ve 15 Temmuzda vatanı, bayrağı ve ezanlarında semalarda susmaması için canlarını feda etmekten bir an bile tereddüt etmemişlerdir. Onun için bunu evlatlarına aşılayan vatan için şehadet ruhunu aşılayanlara millet olarak ellerinden öperiz.

Milletimiz geride bıraktığımız her günden daha güçlü daha kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir. Bütün aziz şehitlerimize Cenabı Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize ve onları yetiştiren ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Rabbim milli birlik ve beraberliğimize zeval vermesin. Demokrasi için meydanları dolduran vatandaşlarıma teşekkür ediyorum sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132