Alevi Örgütlerin'den Referandum Buluşması

Silivri Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı ile Alevi Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘’Neden Hayır’’ konulu panel büyük bir kalabalıkla gerçekleşti.

Alevi Örgütlerin'den Referandum Buluşması
 Panelin konuşmacıları ise CHP Parti Meclis Üyesi aynı zamanda Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, İstanbul 3. Bölge Milletvekili Ali Şeker ve Araştırmacı Yazar Necdet Saraç Katıldı.

Açılış konuşmasını Dernek Bşk. Yrd. Özgün Deniz Gündüz gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Dernek ve Vakıf Başkanlarını sahneye davet eden Gündüz,Dernek ve Vakıf Başkanlarının konuşmalarının ardından sözü paneli moderatör olarak yöneten Selami Değirmenciye verdi.

Ali Şeker’den Kandırıldık ve Anayasa açıklaması.

Sıkı yönetim ilan edildiğinde yetkinin askere verilmesi gerekiyor. Yetkiyi verecek asker ve ordu bırakmadılar. Bugün ne diyorlar! Diyorlar ki bizi kandırdılar bir kere daha düzenleme istiyoruz.

Buna ne için ihtiyaç oldu? Bu ülkenin terör ile ilgili sorunu var, işsizlik ile ilgili sorunu var, yoksuzluk ile sorunu var, yolsuzluk ile ilgili sorunu var bizim derdimiz bir kişinin uygun bir kaftan dikmek mi? O kişiye uygun rejim tasarlamak mı?

Ülkede gençler uyuşturucunun tuzağında. Gençler adına biz köprü yaptırıyoruz diyorlar ki köprü yapıldı bugün cebimizden para çıkmayacak peki kim ödüyor bunları? 7-8 kat maliyetle bizim çocuklarımız ödeyecek. Çocuklarımıza iş veriyor muyuz? Hayır, sadece 5-6 kişiye iş verecekler milletvekili yapacaklar, bu düzenleme ile gerideki 5 milyon işsiz genç onlar ne olacak?

Onlar bu köprülerin parasını ödeyecek. Gelecek olan düzenleme o kadar çok sıkıntılı bir düzenleme ki anlatmak istemiyorlar.

Hollanda’nın Rotterdam kentinde bir Müslüman belediye başkanı var. Koskoca Avrupa’da kavga edecek tartışma çıkaracak Müslüman belediye başkanı mı buldunuz?

Ve o kadın bakanımız sabah 4’e 5’e kadar Cumhurbaşkanı ile görüşerek orada kavgayı nasıl yürüteceğini çalışmasını yaptı. Ama bakan doğrudan Cumhurbaşkanına bağlı sabaha kadar orada mağduriyet göstermeye çalıştılar. Hollanda en çok Türkiye’ye yatırım yapan ülke son 12 yılda 22 milyar dolar yatırım yapmış. Senede 1 milyar dolar turist getirip para bırakıyor. Biz müşterimize kafa tutacak kadar ne zaman dayılandık?

Ve biz o Turizm’i kaybettiğimizde o gençlerimiz nerde iş bulacak? Baktılar olmuyor biz hesap vereceğiz galiba tek başına iktidar olamadılar. Ne yaptılar koalisyon kurmaya kalktı Davutoğlu, dediler ki sen canına mı susadın . 7 Haziran’da bu Türkiye’de ikinci parti olarak Hükümeti kurma yönetimini bize vermeleri gerekiyordu ilk defa vermedi Meclis. Ne için vermedi? Çünkü hesap vermekten korkuyorlar.

Ömrünün sonuna kadar dokunulmazlık getirmeye çalışıyorlar. Kendi seçtiği Anayasa mahkemeleri üyelerine hesap verecek. Yargılatsanız bile kendi mahkemeleri nasıl yargılayacak.

Bakanlarda artık milletvekili olmayacak dışardan gelip bakan olabilecek. Bu kadar hesap vermeyecek rejimin adı demokrasi mi?

Milletvekili dokunulmazlığını kaldırıyorsun ama bir kişinin tayin ettiği memurlara Bakanlara Cumhurbaşkanı yardımcılarına dokunulmazlık getiriyorsun.

Bir kişi 600 kişilik bir meclisi fesih edebiliyor böyle bir düzenleme var. Bir kişi Türkiye’nin bütçesini tek başına istediği gibi harcayabiliyor. Vergileri arttırabiliyor azaltabiliyor istediği gibi milletvekiline sormadan yönete biliyor , adı kontrolsüz harcama yetkisi diktatörlerde olan bir şey.

Şimdi diyor ki ben 80 milyonun bütçesini tek başıma harcayacağım. Milletvekilleri sizin adınıza yasa çıkartıyor.

En son bir yasa çıkarmaya çıkarttılar çocuklar tecavüzcüleriyle evlendirilirse biz onu affedeceğiz. Biz dedik ne yapıyorsunuz siz ya? 15 Yılda isteyip de geçiremedikleri tek yasa bu oldu, çocukların tecavüzcüleriyle evlendirilmesi düzenlemesidir.

Bütün kadınlar sokaklara döküldü biz de Mecliste mücadele ettik engelledik. İstedikleri şu, bir adamın iki dudağından çıkan kanun olsun bu ancak firavunlarda krallıklarda olacak bir şey.

Biz Milletçe Kurtuluş Savaşı verdik biz iktidarı saraydan aldık halka verdik tekrardan saraya vermeyeceğiz. Biz bağımsızlık benim karakterimdir diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Biz Binali’nin , Feto’nun evlatları değiliz.

Hitler ne derse ona göre yaşayacaksın ona göre karar vereceksin diyorlardı. Ve o hitler Almanya’yı yerle bir etti. Dünya’yı yerle bir etti. Tek adamların kontrolsüz güç kullanmasının insanlara yaşattığı acılar gözümüzün önündeyken biz bunları neden tekrar yaşayalım. Anayasa OHAL döneminde hazırlanmaz anayasa ancak refah döneminde uzlaşmayı sağlamak amacıyla yapılır. Bu getirilen düzenleme iki tane parti genel başkanının düzenlemesi. Bu anayasanın sahibi yok kimin yazdığı belli değil. Burhan Kuzu diye bir profesör var yazdığı kitapları inkar eder duruma geldi.

El Bab’da 70 den fazla şehit verdik. Dedik ki 2 dakika saygı duruşunda duralım kaybettiğimiz askerlerimiz şehitlerimiz için. Dediler ki zamanımız yok! Bize diyorlar ki 15 Temmuzun hesabını soracağız. O 240 vatandaşımızın katledilmesinin sebebi bu ülkeyi yönetme yetkisi alıp o yetkiyi bu Fetoya teteslim edenler. Bunun hesabını verecekler. Bu ülkenin bu kadar içine düştüğü durumdan sonra artık diyorlar ki Futbol Federasyonu Başkanı aynı kişi olsun, Hakem tek kişi olsun. Eğer o başkanın takımı şampiyon olmaz ise Meclis tatiller fesih edilsin. Bunu kabul etmek mümkün mü? Bu çağda bütün yetkilerin bir kişiye verilmesinin adı diktatörlüktür ve diktatörlükte halkını birbirine düşman eder. Biz demokrasimize özgürlüklerimize sahip çıkacağız dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 22:46

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132