Adaylığını açıklayan Akgün Duru Kalko'ya cevap verdi

silivri spor, silivri

Adaylığını açıklayan Akgün Duru Kalko'ya cevap verdi
 Cuma günü gerçekleşecek Silivri spor kongere süreci devam ederken, kulüp başkanlığı için adaylığını açıklayan Akgün Duru Çarşamba akşamı Silivri Kale parkta düzenlediği toplantıda, Ümit Kalko’nun yaptığı açıklamalara cevap vererek başkan seçilmesi durumunda yapacağı şeyleri kamuoyu ve basın mensupları ile paylaştı.

Silivri spor için evlerini ipotek ettiler.

Silivri spor için evlerini ipotek eden çok değerli büyüklerimiz dahil olmak üzere Silivri sporun içinde bulunduğu durumu ve kendilerine bırakılan bu durumu dillerine dolayarak küçültmeye çalışmamıştır.

Borçların durumuna gelince, yapılan basın açıklamasında kulübün borçlarının bittiği çok açık şekilde söylendi, biz ‘’hayır bitmedi’’ deyince söylemler değişti, borç azaldı, sürdürülebilir hale geldi denilmeye başlandı.

Az kaldı genel kurulda kulübün borç durumunu göreceğiz, ben gidersem bu kadar ben kalırsam bu kadar değil.  Kulübün şuan ki borcu nedir? Ve sizin söylediğiniz gibi borç bitmiş midir?


Önümüzdeki dönem için aldığınız 750 bin lira bu borç diliminin neresinde dir? Bu nu çok net bir şekilde soruyorum. Kulübün borçları maalesef söylendiği gibi bitmiş değildir, görevi bıraktığınız da bu hızla giderse borç 10 milyonu bulacak, kulüp bunun altından nasıl kalkacak, o dönem geldiğinde 10 milyon lirayı bağışlayacak mısınız !


Basın toplantısında özellikle benim için söylenen şeylere özellikle değinmek istiyorum, sayın başkan basın toplantısında benim genel kurula gitmek amaçlı Silivri çarşıda imza topladığımı ima etti. Benim bu amaçla imza topladığımı ispat etsin ben Silivriyi terk edeceğim. Ama kendisi de bu idiasını ispatlayamazsa bu da onun ayıbıdır.

Geçen sene neredeydiniz?

Bu soru çok soruluyor, ben hep buradayım. Hiçbir görevim olmamasına rağmen, vergi yapılandırmasında kulüp para bulamadığında son gün de buradaydım,  sporcuya borcu olduğun da da buradaydım, bilet sattıkları zamanda buradaydım ben hep buradaydım.

Hatta bu yıl da buradaydım, hani şu konserde müjdesini verdiğiniz bayan Voleybol takımının 2. Lige katılması için gerekli katılım payının ödenmesine 20 dakika kala da ben buradaydım. Peki siz neredeydiniz? Bana bu ve bunun gibi sorular soramazsınız.  

Talip olduğumuz durum da ne yapmalıyız.

Anlamadığım şöyle bir durum var, sanki ortada bir çilekli pasta var ve sanki biz bu pastaya talibiz, bir kez daha söylüyorum kulübün borcu bitmedi, kulüpte huzur kalmadı, yöneticiler istifa etti, kulübün adı siyasete karıştı.

Kulübün huzuru sağlansın, kurumlar arası sorunlar çözülsün, siyaset kulübün dışına itilsin, daha büyük katkılar sağlayacak kişiler çıksın biz bu nöbeti seve seve onlara devretmesini de biliriz.

Bizler borçları azaltıp kulübün mali yükünü hafifletmek, kulübü kişilere bağımlı hale değil kendi gelirleri ile yürür hale getirmek ve böylece kişilere bağımlı halden kurtulması için görev talep ediyoruz. Bu kulübün gelece ekonomik gücü olan kişilere değil kendi ekonomik gücünü kazanmış kurumsal bir yapıya emanet edilmelidir, biz bu yapıyı kurmak için elimizden geleni yapacağız.

 Kişilerin ekonomik gelirlerine bağlı kulüpler ekonomik kriz yaşamaya mahkumdur.

Yakın zamanlarda Çorlu spor hakkında çıkan iddalara değinen Akgün Duru, kişilerin finans ettiği kulüplerin sonlarının futbol mafyacılığına dönüştüğüne vurgu yaparak, Çorlu spor’un durumu ve akibeti ortadadır çorlu spor ismini değiştirmek durumunda kaldı dedi.

Kulüpler kişilerin sermayelerine bağlı olarak yönetilmeye devam ettiği sürece bu sondan kaçamazlar.  Biz kulübümüzün kendi ekonomisi ile kaynak yaratması için çaba sarf edeceğiz.

Çıktığımız bu yolda en büyük güvencemiz 60 yıllık geleneğimiz, kulüp camiamız ve Silivri spor ruhumuzdur.  Biz Silivri sporu 17 kişilik ekiple değil tüm halkımızla katılımcılık ruhuyla yönetmek arzusundayız.

Bu göreve talip olan diğer arkadaşlara da başarılar diler huzurlu bir olağanüstü genel kurul olmasını temenni ederim dedi.


 

 

 

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132