1 Mayıs gerginliği! Taksim'e yürümek isteyen gruplara müdahale

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yürümek ve Taksim'e çıkmak isteyen gruplara polis müdahalede bulundu. İstanbul Valiliği, polislerce yapılan uyarılara karşı dağılmayan gruplarda bulunan 212 kişinin gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

1 Mayıs gerginliği! Taksim'e yürümek isteyen gruplara müdahale

 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yürümek  ve Taksim'e çıkmak isteyen gruplara polis müdahalede bulundu. İstanbul Valiliği, polislerce yapılan uyarılara karşı dağılmayan gruplarda bulunan 212 kişinin gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim Meydanı’na ve İstiklal Caddesi’ne çıkan bütün yollar sabah erken saatlerde kapatıldı.

Taksim’e çıkmak isteyenlere polis izin vermezken Tarlabaşı’nda “1 Mayıs alanı Taksim’dir” pankartı açarak yürüyüş yapan grubu polis gözaltına aldı.

Osmanbey’de ise “Kampüsten sokağa biz kazanacağız” pankartı ile Taksim’e doğru yola çıkan üniversite öğrencilerine de müdahale eden polis yürüyüş yapan bütün öğrencileri gözaltına aldı.

Kazancı Yokuşu'ndan Taksim'e "Kavgadır 1 Mayıs" pankartıyla yürüyen bir gruba de polis müdahale etti. Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı.


 Mecidiyeköy’de bir araya gelen Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) üyeleri de Taksim’e yürümek istedi. Gruptan 10’dan fazla kişi gözaltına alındı. Gün içinde gözaltı sayısı 212'ye ulaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132