GÖMLEK DAR OLDU PANTALON VERELİM

 Ülke gündemin de değinmek istediğim konular olmasına rağmen bu yazımda yerele öncelik vermeyi tercih ediyorum.

Kadir Topbaş'ın istifası istanbul da dengeleri ciddi anlamda değiştirdi ama bu dengeler sadece İstanbul Büyük Şehir için geçerli değil tabi ki , Silivri de bundan nasibini aldı elbette.


En başta Özcan Işıklar'ın bütün hayellerini yerle bir etti.  Işıkların en büyük pişmanlığıdır 2014 seçimlerinde Bakırköyden aday olmaması, Işıkların çok uzun süredir saklamadan dillendirdiği konuların başında yer alıyor Bakırköy Belediye Başkanlığı hayali. Elbette evde ki hesap çarşıya uymadı.

Şayet Muharrem İnce'nin İBB Başkan adaylığı hesapları tutmuş olsaydı Özcan Işıklar da Bakırköye Başkan olacaktı. Kaldı ki bu hayalinden hala vaz geçmiş değil, 2019 seçimleri için bütün imkanlarını şartlarını zorlayacak Bakırköy için, ama olmazsa da Silivri de devam etmeye çalışacak. Bunun adına ''gömlek dar oldu pantalon verelim mi'' derler.


İşte bu yüzden Kadir Topbaş'ın istifası bütün dengeleri alt üst etti. Ekrem İmamoğlu'nun İBB ye aday gösterilmesi hem Muharrem İnce'nin hemde Özcan Işıkların planlarını bozdu. İnanın çok merak ediyorum Işıklar şu soruyu kendine sormuyor mu acaba '' Silivriye ne yaptım ne kazandırdım ki beni Bakırköyden aday göstersinler''. Kaldı ki Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu gayet başarılı bir Belediye Başkanı, Kılıçdaroğlu'nun Kerimoğlu'nu değiştirme ihtimalini çok zayıf hatta imkansız görüyorum.


Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB adayı olarak doğru bir tercih oldu bence, ne yani her gün bir vukuatle hem yerel hemde ulusal basına çıkan Özcan Işıklar mı aday gösterilecekti! Elbette hayır.


Özcan Işıklar önce yerle bir ettiği, Muharrem İnce'nin emrine ağmade ettiği, kırıp küstürdüğü, partiden soğutup uzaklaştırdığı ilçe örgüt üyelerini toparlasın. Silivri halkı ile arasına koyduğu aşılmaz duvarları yıksın, sürekli kumar, rüşvet, Silivri spora yaptığı darbe, Silivri halkı'nın beklediği ama bir türlü yapamadığı hizmetleri, Meclis Üyeleri'nin Muharrem İnce ile yaptığı emlak ve komisyon iddaları ile gündeme gelen ismini temizlesin, sonra Bakırköy Belediye Başkanlığı hayallerini kursun.


Zaman o kadar hızı ilerliyor ki yerel seçimlerin üstünden üç yıl geçti neredeyse, Özcan Işıkların yaptıklarına baktığımda 'Tarım çalışmaları tarımcılığı yaygınlaştırmak'' adına yaptığı reklamlar da sonuçsuz kaldı. Tarım projesi güzel ve uygulanabilir bir çalışma ama Işıklar bunuda yüzüne gözüne buşaltırdı sonuç alamadı.

Sonuç alamadığı tarım arazilerini imara açtırıp sevgili dünürü ve emlak ortağı olan Meclis üyeleri ile Silivri Belediyesinin adını emlak ofisine çevirdi. Hafta sonu katıldığım ''Gayrimenkul Zirvesi''de Silivri de emlak işi yapan iş yeri sahipleri belediye başkan yardımcısına öyle bir soru yönetti ki ortalık bir anda buz kesti. ''Biz bu meclis üyelerini emlakçılık yapsın diye mi seçtik, Silivri Belediyesi resmen emlak ofisi olmuş durumda, en alt personel den müdürlere kadar herkes emlak işi yapıyor'' dedi. Buyrun buradan alalım...

Silivri Ak Parti İlçe Kongresi iyice yaklaştı Siyasi kulislerde tekrar Rıfat Kutlu ile devam kararı alındığı bilğisi ulaştı. Temennim Rıfat Kutlu eski suskun, etliye sütlüye karışmayan ilçe başkanlığı  tavrını üzerinden atar umarım. 
CHP ilçe delege seçimleri bitti, şimdiye kadar ilçe başkanlığı adaylığını açıklayan sadece Suna Göçengil oldu.

İlçe örgütü tarafından çokta sevilmeyen, parti üyelerinin Göçengil ve Özcan Işıklar'a tepkiden dolayı partiye uğramadığını unutmuşa benziyor. Atama ile gelen bir sonraki seçimde atamalı tek aday olan Göçengil başarısız bir ilçe başkanı profili çizdi. Asil yönetimini bile rutin toplantılara getirtemeyen Suna Göçengil Parti üyelerini nasıl toparlayıp yaraları saracak merak ediyorum.


Ön görülerimle diye bilirim ki, son dakikada süpriz bir ismi İlçe Başkanlığına aday çıkacak.

Siyasi kıvraklığı ile Özcan Işıklar kötü gidişatı toparlamak istiyorsa şayet, bu işin Suna Göçengil ile olmayacağının farkında ilçe örgütünü yeniden toparlayacak küskünlerin partiye dönüşünü saglayacak birini Özcan Işıkların son dakikada aday göstereceğini düşünüyorum.

Benim ki sadece bir tahmin..

Silivri'nin artık güzel günler görmeye ihtiyacı var..

YORUM EKLE

banner148

banner132