Silivri Cezaevinde Futbol sahası ile Kütüphane açılışı gerçekleştirildi

İstanbul Valisi Vasif Şahin Silivri Açık Cezaevi kampüsünde bulunan Futbol sahası ile yeni Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Silivri Cezaevinde Futbol sahası ile Kütüphane açılışı gerçekleştirildi
İstanbul Valisi Vasif Şahin Silivri Açık Cezaevi kampüsünde bulunan Futbol sahası ile yeni Kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.
Proğramda konuşma yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, bugün burada güzel bir faaliyet için bir araya geldik. Yapılan bu etkinlikler çok güzel emeği geçenleri tebrik ederim. Baktığımız da maddi anlamda çok büyük bir şey ifade etmese de, anlam olarak bakış açısının değişmesi açısında çok önemli bir faaliyet. Ben bu tarafını önemsiyorum bu işin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu reformların yapılmasında emeği geçen Bakanlarımıza, Bürokratlarımıza, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, özellikle şükranlarımı arz ediyorum.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu ise cezaevleri'nin içerisinde barındırdığı kişiler ve işleyişi bakımından insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakmadığını ifade ederek, "Son yıllarda ülkemizdeki hızlı değişimle, ceza ve infaz kurumlarının özellikle açık bölümleri cezadan çok bir eğitim yuvasına, cezalandırmadan öte bir iş sahasına dönüştüğü gözlenmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu başkanımıza, bisiklet federasyonumuza ve İl Sağlık Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ederim." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı ise, Türkiye Futbol Federasyonu olarak en önemli görevlerimizden biri, Halkımızın futbolu sevdirmektir. Bu amaç doğrultusunda hep kulüplerimize hemde pek çok kurum ve kuruluşlara maddi manevi destek vermeye devam ediyoruz. Buradaki desteklerimiz de bundan sonraki yıllarda da devam edecek.'' dedi.

Program sonunda İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Bakırköy Cezaevlerinden Sorumlu Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı, Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Silivri İlçe Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından Kütüphane ile Futbol sahasının açılışı gerçekleştirildi.

Ayrıca Bakırköy Cezaevlerinden Sorumlu Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı, Vali Vasip Şahin'e Türkiye Forması hediye etti.Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132