KAYMAKAM BEKARLAR İTHAMLARA YANIT VERDİ

Silivri eski Kaymakamı Faruk Bekarlar hakkında çıkan idialara ve ithamlara yanıt verdi.

KAYMAKAM BEKARLAR İTHAMLARA YANIT VERDİ
 Geçtiğimiz günlerde Silivri'nin eski Kaymakamı Faruk Bekarlar hakkında basına yansıyan 10.yıl Marşı çaldırmadı ve konuşması içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını dahi anmadığı idialarına yanıt veren Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Silivride görev yaptığı sürece tüm Silivrinin gönlüne taht kuran ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesi verdiği mücadelenin yanısıra günlerce kaymakamlık binasında kalarak darbe girişimi krizini başarıyla yöneten Faruk Bekarlar'ın bu tür ithamlara maruz kalması Silivri halkı üzerinde şaşkınlık yarattı. Faruk Bekarların sosyal medya hesabına yapılan yorumlarda en büyük desteği Silivride bulunan siyaset, iş dünyası ve bürokrasinin yanısıra vatandaşlarda Bekarlara sahip çıktı.

Faruk Bekarlardan İdialara Yanıt Geldi.

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi kutlama programında yer verdiğimiz, Belediye Bandosunca hazırlanan Zafer Konseri ile ilgili bazı basın yayın kuruluşlarının yaptığı haberler yalan, çarpıtılmış ve maksatlıdır. Şöyle ki;

1-Konser sonrası sahneye davet edilme nedenim Bandoya çiçek takdimi içindir.
2-Sahneye yöneldiğim esnada “Onuncu Yıl Marşını istiyoruz “ diye bağıran sadece bir kişi olup yoğun talep geldiği iddiası kasıtlı ve yalandır. Nitekim program sonrasında C.Ö. isimli bu vatandaş bana ve belediye başkanına onuncu yıl marşı çalındığı için teşekkür etmiştir. 


3-Konseri izleyen vatandaş sayısı görevliler dışında yaklaşık 100 kişi civarında olup seyircilerden yoğun tepki ifadesi yalandır, kayıtlardan da açıkça anlaşıldığı gibi yazılanların aksine seyirciler sadece alkışlamışlardır.

4-Yaptığım konuşma bandoya teşekkür ve onuncu yıl marşının çalınmasını isteyen vatandaşın talebini seslendirmek amaçlıdır, benim istediğim orkestranın virtüözünden Onuncu Yıl Marşına miksersiz solo giriş yapmasıdır. Marşın sessiz çalınmasını istediğim haberi yalan ve çarpıtmadır. Haberlere kaynaklık eden video kayıtları izlendiğinde, marşın icrası sırasında çıkan hoparlör cızırtısından, hoparlörün sesinin kapatıldığı iddiasının kasıtlı ve yalan olduğu anlaşılacaktır.

5-Yaptığım konuşma bandoya teşekkür amaçlıdır bir 30 Ağustos konuşması değildir Atatürk’ün adını anmamış olmamın kasta bağlanarak suçmuş gibi gösterilmesi ise çarpıtmadır.

6-Bayram kutlamaları kapsamında “hiç bir” siyasi parti yöneticisi tebriklere ve konsere katılmamış olmasına rağmen, yapılan haberler siyasi sataşma ve eleştirilere zemin hazırlayarak şahsımı hedef alan incitici hakaret ve tehditlere dönüşerek milli değerler üzerinden halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.

7-İstiklal Savaşının Başkomutanı Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet tarihimizin önsözüdür ve tartışılamaz. Sosyal Medya üzerinden; yalan çarpık ve kasıtlı haberlere dayanan, Atatürk ün adı arkasında eleştiri sınırların aşan, suç niteliğinde hakaret, küfür ve tehdit ifadeleri kullanan ifadelerin sahipleri sonradan yok ettikleri bu hakaret ve görüşleri utançlarından silmediler ise bilsinler ki Atatürk “ Gerçekleri söylemekten korkmayınız” demiştir.

8-Milletleri, insan yığınlarından ayırt eden sahip oldukları Milli,Manevi,Ahlaki,İnsani ve Kültürel değerleridir. Milli Birliğimizin çimentosu olan bu değerlerin korunması ve bu birliğin bozulmasına değil, pekişmesine hizmet etmesi için çalışmak, hakkımda yapılan heberlerde olduğu gibi yalan ve kumpaslarla algı yönetimi konusunda uzman olan art niyetli çevrelere karşı uyanık olmak ve bunlara karşı Milli bir duruş sergilemek hepimizin ortak ödevidir. Tarih boyunca büyük işler yapmış olan Büyük Türk Milletinin daha söyleyecek çok sözü vardır.

Kamuoyunun takdirlerine sunulur. 11.09.2017

Faruk BEKARLAR
Gönen Kaymakamı

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 22:40

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132