Kalko; Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır

Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko, kamuoyuna yansıyan istifa haberlerine karşı basın açıklaması yaptı. Kalko yaptığı açıklamada İstifasını isteyen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıkları açıklama yapmaya davet etti.

Kalko; Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır
 Silivrispor Kulüp Başkanı Ümit Kalko Basın Toplantısı düzenledi.

Kalko, ''Aylardır şahsıma yapılan istifa et baskıları artarak devam etmiştir, ama istifa etmeyeceğim. Bu dakikadan sonra haksızlığa  karşı susan dilsiz şeytandır''dedi.

Kalko sözlerine şu şekilde devam etti;

Bundan sonra susmayacağız, herkes işini yapacak, ben buraya Silivri ye değer katmaya, Silivri spora hak ettiği değeri katmaya geldim. 

Bugüne kadar benim siyasete gireceğimi ve Silivri sporu bir araç olarak kullandığımı söyleyenlere, Silivri Sporun itibarını kullandığımı söyleyenlere cevabımdır.

Ben geldiğimde Silivri Spor tape lere düşmüş, borç batağına girmiş, itibarı sıfıra düşmüş değil miydi!

Biz bu takımı alıp yukarlara taşırken riske girip bizde dibe düşme durumunu göze almadık mı?

Bütün bu borçları üstlenip bu takımı şampiyonluğa getirmedik mi? Şampiyonluk kutlamalarında ‘’ bu başarı benim değildir bu başarı bütün Silivrili hemşerilerimin başarısıdır’’ demedik mi?

Ben bunları söyleyerek Silivri spor’a siyaset karıştırmış olacağım!

Lakin Silivri Spor Başkanı’nın istifasını isteyerek yönetime Cumhuriyet Halk Partili iki Meclis Üyesini zorla sokarak siyaset bulaştırmış olmayacak !  Öylemi !

Belediye Başkanı İşini Yapsın..

Bu haksızlığa karşı artık dur demenin zamanı geldi, Silivri Spor’a hiç kimsenin siyaset soktuğu yok.

Herkes kendi işini yapacak, hiç kimse Belediye Başkanı’na Silivri Spor’un iç işlerine müdahale etsin diye oy vermedi.

 Halk ona belediye hizmetleri yapsın diye oy verdi, istediği kişiyi kulübe Başkan yapsın canı istemediği zaman görevden alsın diye değil.

Benim bugüne kadar ona olan saygım konumundan dolayı, halkımızın ona verdiği destekten dolayı sonsuzdu, bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.

Ancak şampiyon olmuş bir kulübün başkanı’nın istifasını neden istediğini, sebeplerinin ne olduğunu lütfen derhal kamuoyu’na açıklasın.

Yine olağan üstü genel kurul için kimleri başkan adayı tayin ettiğini, bu başkan adayı tayin ettiği kişilerin çarşıda elinde çarşaf liste ile oy toplamaya çalışarak nasıl imza topladığını derhal bu kişi neden yaptığını çıksın açıklasın.

Amacımız Silivrimizin başarılı olmasını sağlamaksa, benim makam mevkii derdim yok,  ben buraya Silivrimize değer katmaya Mektebim okullarının ilk tabelasını astığım ilk ilçeye vefa borcumu ödemek için geldim.

He kim ki benim yerime aday olacak ve ben den daha başarılı olacağına inanayım, değil iki yıl görev süremin dolmasına iki dakika bu koltukta oturmayacağıma ant içtim.

Benim egolarım da yok, gerçekten biri çıksın kulübü daha ileriye taşıyacağını söylesin ben görevi bırakıp onun yardımcısı olarak görev yapmaya hazırım.

Bu şekilde siyasi entrikalara boyun eğmeyeceğim!

Benim annem babam Silivrili değil, Silivri de doğmadım ama Silivri de bir eğitim yatırımı yaptım. Silivri de yaklaşık 250 kişiye istihdam sağlıyorum, 9 yıldır Silivri deyim, Silivri sporu düştüğü yerden yönetimdeki arkadaşlarımla beraber biz kaldırdık.

Düne kadar ‘’biz yedi göbekten beri Silivriliyiz’’ diyerek beni küçümseyenlere söylüyorum, geçen sene neredeydiniz ?

Geçen sene kulüp bu duruma geldiğinde neredeydiniz?  Ben Silivri de bir eğitim kurumu sahibi olarak vefa borcumu ödemek için kulübün borçlarını üstlendim, takımı şampiyon yaptım ve bir anda herkes başkan adayı olamaya çalışıyor, bir anda herkes bu adam yabancı demeye başladı.

Bir anda bu adam siyasete girecek demeye başladılar, siyasete girmek kötü bir şey se belediye başkanı ne iş yapıyor burada!!

Lütfen artık yerli yabancı ayırımını bitirelim, Silivri de taş üstüne taş koyan herkes Silivrilidir beni de eğer bir Silivrili hemşeriniz olarak görüyorsanız bu düşünceye sahip arkadaşları bu düşüncelerinden uzaklaştırın.

Kimse uzaktan kumanda ile siyasi entrika çevirmesin !

Bu güzel Ramazan ayında şampiyonluğumuzu kutlayamadan, şampiyonluğu kursağımızda bırakanlara da yine de hakkımız varsa hela hoş olsun.

Ama bu kulüp sahipsiz değil bu kulübün bir başkanı var, ben başkan olduğum sürece Silivri Spor Kulübü’nün haklarını çıkarlarını korumaya devam edeceğim.

Hiç kimsenin uzaktan kumanda ile Silivri Spor üzerinde siyasi entrikalar yaparak yıpratmayacağım ve bunu bir siyasi entrika oyunu haline getirmeyeceğim ve Silivri sporu 1. Lige çıkartmadan da başkanlığı bırakmayacağım.

Özcan Işıklar bir an önce çıkıp açıklama yapsın.

İvedilikle, derhal Belediye Başkanı’nın kamuoyuna çıkıp benim istifamı isteyip istemediğini, şampiyon bir kulüp Başkanı’nın neden istifasını istediğini gerekçeleri ile açıklamalı.


Olağan üstü genel kurul için kimi başkan tayin ettiğini, başkan tayin edilen kişi kamuoyuna ne zamandan beri başkan tayin edildiğini, ne zamandan beri eline liste alarak olağan üstü genel kurul için imza topladığını amacının ne olduğunu ve geçen sene kulübe neden sahip çıkmadığını açıklasın.


Herkes artık gerçekleri bilecek, bugüne kadar sustum, kulüp zarar görmesin dedim, sustum belki akıllanırlar dedim, sustum şampiyonluk kupasını Silivri ye getireyim dedim, sustum şampiyonluk kutlamalarında bir kez daha barış için zeytin dalı uzatalım diye düşündük.


Gün bu gün dür, gün Silivri Spora sahip çıkma günüdür, gün Silivri sporu siyasete alet edenlere karşı dik durma günüdür.  Tüm Silivri halkından şunu rica ediyorum haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.


Umarım başta belediye başkanı olmak üzere ve başkan adayı tayin edilen kişi kamuoyuna neden istifamı istedikleri konusunda bir açıklama yaparlar. Tüm Silivri halkına teşekkür ederim dedi.


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2017, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132