Gaziler Günü Silivri'de kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü bütün yurtta ve Silivri’de törenlerle kutlandı.

Gaziler Günü Silivri'de kutlandı

 Silivri Kaymakamlığı önünde toplanan Silivrili gaziler ve ilçe protokolü bando eşliğinde Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü.

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş, Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Mustafa Yoldaş, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silivri Şube Başkanı Adnan Gürcan, AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Asım Kıyıcı, MHP İlçe Başkan Yardımıcısı Gökhan Daşgın, Demokrat Parti İlçe Başkanı Halide Avlu, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, kamu kurum kuruluş yöneticileri, oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda gazi ile gazi yakını katıldı.

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Muharip Gaziler Derneği Silivri Şube Başkanı Adnan Gürcan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mesajının okunmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silivri Şube Başkanı Adnan Gürcan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldıktan sonra öğrenciler de çeşitli şiirler okudu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132