Engelli Öğrenciler "Kitaba Yer Verin" Kampanyasını Başlattı

SİLİVRİ Abdullah Bilgüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu’ndaki Özel Öğrenciler, toplu ulaşım araçlarında kitap okuma alışkanlığını yaymak amacıyla metrobüste ‘Kitaba yer verin’ kampanyası başlattı. Yapılan etkinlikle hem Özel bireylere karşı farkında lığı arttırmak hem de toplumun içinde BİZDE VARIZ mesajı ile toplumsal yaşama katkı sunmayı amaçladıklarını belirttiler.

Engelli Öğrenciler "Kitaba Yer Verin" Kampanyasını Başlattı
 Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel  Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören engelli öğrenciler, toplumsal duyarlılık projesi geliştirerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçti. Uygulanmasına karar verilen proje kapsamında servis aracı ile Avcılar Merkez Üniversite Kampusü’ndeki metrobüs istasyonuna getirilen 13 özel öğrenciyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi görevlileri karşıladı. Okul Müdürü Bünyamin Kurt, yardımcısı Fatma Selcen Semerci, öğretmenler Hüseyin Onur Akpınar, Tuğçe Güleç, Gamze Deniz, öğrencilerle birlikte, metrobüsün camlarına, “Ve en önemlisi kitapların şarj sorunu yoktur” yazılarını asarken, ellerine kitaplarını alarak oturdukları koltukların yanına üzerinde ‘Kitaba Yer verin’ ve ‘İstanbul’u okuyorum’ yazılı ayraç ve broşürler bıraktı.

Üzerlerinde okul amblemlerinin yer aldığı beyaz renkli tişörtleri bulunan öğrenciler Avcılar’dan Cevizlibağ metrobüs istasyonuna kadar kitap okuyarak yolculuk ederken, bazı öğrenciler de binen yolculara ayraç ve kitap okumanın önemini anlatan broşürler verdi. Yolcular, metrobüste bu kadar fazla sayıda öğrencinin kitap okuduğunu ilk gördüklerinde şaşırırken, projeyi çok olumlu bulduklarını söyledi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Kültür Biriminden İbrahim Akçay da, yolculuğa eşlik ederken, İstanbul’da kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılmasını hedefleyen projeleri desteklediklerini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132