Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Silivri'de düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Silivri'de de düzenlenen programlarla kutlandı.

 Bir gün önce gerçekleşen Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ardından Silivri Sahili’nde kutlama programı ile devam etti.

Silivri Sahili’nde Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Silivri Garnizon Komutanlığı adına Binbaşı Mustafa Çokbüyük,  Silivri Kaymakamı Ali Partal'ın yanı sıra siyasi parti yönetici ve temsilcileri, STK’lar, mahalle muhtarları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle kutlandı.

Silivri Kaymakamı Ali Partal, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Silivri Garnizon Komutanlığı adına Binbaşı Mustafa Çokbüyük halkın bayramını kutlamasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Kaymakam Ali Partal günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Partal’ın konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak, halk oyunu gösterileri gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132