GENÇ LAZIM

 İşin temelinden başlayalım anlatmaya ‘’ Genç lazım ‘’ dediysek boşa gitmesin lafımız.

Amacımız bir şeyler anlatmak bir şeyler söylemek;boş kalmasın cümlelerin içi. O yüzden temelden başlayalım anlatmaya.

Eğitim, öğretim nedenli önlemi bir oluşum değil mi ? Eğitim ve öğretimi bir birinden ayırmak gerekir çünkü Eğitim aile de Öğretim okulda başlar.

Çocuklarımızı okullara gönderirken sadece öğretim alacağını hepimiz biliyoruz değil mi ?

 Eğitim evde başlar öğretim okuldan gelir. Çocuklarımıza temel insanı olguları ebeveynler evde veremedikten sonra okullarda hiçbir şey alamazlar. Bu durumu özetleyen güzel bir atasözümüzde var. ‘’ Okul cehaleti alır eşeklik baki kalır.’’

Sayın veliler eğitimi sizler sağlamadığınız sürece okullar sadece içi boş çocuklarla dolu olacaktır.
 Ahlak, saygı, sevgi kavramları sadece evde öğretilir. Bu kavramlardan uzak yetişen çocukların yapabilecekleri kötülükleri bir hayal edin… 

Biraz daha ağır bir sorumluluk yükleyen bir cümle ile sesleneyim isterseniz sizlere. Ülkenin geleceği olan gençlerimiz bu kavramlardan uzak olduğu takdirde hastane de doktor döver Polise karşı gelir.

 Ahlak kavramından uzak olanlar ise Irmak bebeğe tecavüz edip öldüren bir sapık gibi yetişir. Öğretimin yeri okuldur eğitimi siz evde verin…

Verin ki Ülke geleceğinde ahlaklı, namuslu gençler söz alsın, eğitimi verin ki başkasının malına göz dikmek sadece günah diye korkmasın, bunun bir ayıp, yanlış olduğunu bilerek büyüsün.

65 yaş ve üzeri olanlar için bu Ülkede noterde satış yapmak için sağlık raporu istiyorlar fakat 65 yaş ve üzeri ülke yönetiminde çok rahat olabiliyor. Durumun farkındamıyız bilmiyorum…

İdare ettirdikleri araba değil ‘’ Ülke ‘’ o zaman hangisi yanlış diye sorarım bende noter satışında istenen akıl sağlığı yerinde raporumu yoksa o yaşta ülke yönetmek mi ?

Siyasi partilerin millet vekillerini bir bir inceleyin genç vekil kaçtane bulacaksınız acaba ?

Yada ben sizi hiç yormayayım 550 milletvekili arasında sadece 6 tane… 

Bunu siyasi ideolojilere bakmadan söylüyorum. Ama diyorum ki 550 de sadece 6 genç vekil sizce de biraz garip ve üzücü değil mi ? 

Her fırsatta mikrofonu eline alan yetkililer ‘’ gençler şöyle önemli böyle değerli ‘’ diye anlatırlar iş icraata gelince neden durur bilinmez elbet. Siyasette ve Ülkenin stratejik yerlerinde artık gençlerin söz alma zamanı geldi bu durumun hepimiz farkındayız, hepimiz bunu görüyoruz. 

Herkes bunu biliyor ve görüyorken neden üzerimize ölü toprağı serpilmiş gibi duruyoruz ? Türkiye’nin içeriden ve dışarıdan bu kadar çok düşmanı varken ( bunu 15 Temmuzda gördük ve yaşadık maalesef ) gençleri yok saymamak gerekli.

Atatürk’ ülke geleceğini emanet ettiği gençleri her alanda iyileştirmek eğitmek öğretmek gerekli. Korkmayın sevgili büyükler peşinizden gelenler, sizlerin yetiştirdikleri, sizlerin büyüttükleri. 

Endişe etmeniz gereken bir şey var ise geçmişinizde yaptığınız hatalar, yanlışlar. O hatalar yetiştirdiğiniz genç ve çocukla birlikte peşinizden gelecektir zaten.

Sizler iyi olun bu millet bu devlet için güzel ahlaklı çocuklar yetiştirin yeter. Bu Ülkeye genç güzel ahlaklı, namuslu gençler lazım…


Cumhuriyetin bize getirdiği kazanımlardan hiçbir zaman vazgeçmememiz gerektiğini bir kez daha buradan hatırlatmak gerektiğini düşünüyorum…

Mutlu kalın,Esen kalın, Cumhuriyetle kalın

Mutlu haftalar…
YORUM EKLE

banner148

banner132